Pani Prezydent czyta dzieciom!

27 listopada 2019 r. Pani Prezydent Katarzyna Kierzek-Koperska była gościem "Czytam i Czuję", kolejnego z serii spotkań z literaturą organizowanych przez PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych.

Prezydent Katarzyna Kierzek-Koperska - grafika artykułu
PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Cykliczne wydarzenie jest skierowane do najmłodszych poznaniaków. Znane i lubiane osoby z życia publicznego spotykają się z przedszkolakami i poprzez wspólne czytanie książek wzbudzają u nich ciekawość i zachęcają do rozwijania dziecięcej wyobraźni.

W pierwszej części spotkania Pani Prezydent przeczytała dzieciom napisaną wierszem opowieść, zatytułowaną "Legenda o założeniu Poznania" autorstwa Elizy Piotrowskiej, która w sposób przystępny i niezwykle interesujący przedstawia dzieje miasta. Historia słynnych braci: Lecha, Czecha i Rusa niewątpliwie zachęci przedszkolaków do wzbogacania wiedzy z zakresu historii i geografii oraz dalszego poznawania dziejów naszego miasta.

Druga część spotkania upłynęła na wspólnym dekorowaniu ozdób świątecznych, wykonanych z surowców wtórnych.

Przedszkolaki, razem z Panią Prezydent będą zawieszać przygotowane przez siebie ozdoby na miejskich choinkach, które w pierwszych dniach grudnia staną przy ul. Libelta oraz ul. 28 Czerwca 1956 r.

sieci społecznościowe