Ptasi spacer terapeutyczny

Z okazji Europejskich Dni Ptaków Wydział Klimatu i Środowiska serdecznie zaprasza w najbliższą sobotę 30 września na organizowany przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Ptasi Spacer Terapeutyczny PeSTka.

Mężczyzna obserwujący ptaki przez lornetkę, w tle pole rzepaku - grafika artykułu
Ptasi spacer terapeutyczny

PeSTka to nie tylko spacer po przyrodniczych zakątkach poznańskiego Sołacza i kampusu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ale także prawdziwa dawka relaksu i terapii naturą. To też doskonała okazja, aby odkryć niezwykłe bogactwo przyrody, które ukrywa się wokół nas. Podczas tej niezwykłej wyprawy organizatorzy zapowiadają niezapomniane doświadczenia związane z obserwacją ptaków i odkrywaniem piękna jesiennej przyrody.

Pomysłodawcą spaceru jest prof. Piotr Tryjanowski, kierownik Katedry Zoologii UPP, współautor książki "Ornitologia terapeutyczna". Jednym z przewodników będzie także prof. Tadeusz Mizera, który od kilku dekad bada ptaki dzielnicy Sołacz.

Trasa PeSTki rozpocznie się przed głównym wejściem do Collegium Maximum i  prowadzić będzie przez sołackie zakątki, w tym kampus Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie uczestnicy spaceru dowiedzą się o niezwykłym miejscu jakim jest Ptasi Azyl, a także o tym jak we właściwy sposób pomagać ptakom oraz jakie budki lęgowe są najodpowiedniejsze dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Następnie udamy się w kierunku Kolegium Cieszkowskich i Ogrodu Dendrologicznego, gdzie poznamy historię poznańskiego prekursora nowoczesnej ornitologii, profesora Jana Sokołowskiego.

Warto wybrać się na tę wyjątkową wyprawę. Bez względu na warunki atmosferyczne, niezależnie od poziomu wiedzy ornitologicznej. Wskazane jest zabranie ze sobą lornetki i dobrego humoru, by wspólnie odkrywać magię ptaków!

Serdecznie zapraszamy zarówno młodszych, jak i starszych miłośników natury 30 września (sobota) godz. 9:00

Miejsce spotkania: wejście do Collegium Maximum - główny budynek Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 20 - przy pomniku Siewcy

PeSTka potrwa około 2 godzin.  

Załączniki