Rusza XIII edycja akcji bezpłatnych badań kamerą termowizyjną "Trzymaj ciepło" 2021/2022

Rozpoczyna się przyjmowanie zgłoszeń udziału w XIII edycji akcji bezpłatnych badań kamerą termowizyjną "Trzymaj ciepło". Akcja doczekała się aż XII edycji organizowanych w latach 2009 - 2021 przez Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania we współpracy z Veolią Energia Poznań S.A. XIII edycję projektu Miasto Poznań będzie realizowało ze środków własnych. Zgłoszenia będą przyjmowane od 22 listopada 2021. W tegorocznej edycji akcji przebadanych zostanie 350 domów jednorodzinnych z terenu całego Poznania oraz 15 kamienic z centrum, Wildy, Łazarza i Jeżyc.

Rusza XIII edycja akcji "Trzymaj ciepło" - grafika artykułu
Rusza XIII edycja akcji "Trzymaj ciepło"

22 listopada 2021 o godzinie 12.00 na stronie internetowej www.trzymajcieplo.pl pojawi się specjalny formularz rejestracyjny. Przy zgłoszeniu budynku należy podać: swoje imię i nazwisko, adres budynku, swój adres mailowy oraz numer telefonu kontaktowego. Podobnie, jak w ubiegłym roku, w ramach akcji przebadanych zostanie 350 domów jednorodzinnych z terenu całego miasta oraz 15 kamienic z centrum Poznania, Wildy, Jeżyc i Łazarza. Jeżeli tylko pogoda na to pozwoli, to pierwsze badania zostaną przeprowadzone w połowie grudnia 2021. Akcja będzie prowadzona do pierwszych dni marca 2022.

Badania prowadzone są w dni robocze, w godzinach 17-21. Do przeprowadzenia badań konieczne są odpowiednie warunki atmosferyczne: brak opadów deszczu lub śniegu, a temperatura na zewnątrz budynku nie powinna przekraczać +3 stopni Celsjusza.

Z każdego badania termowizyjnego mieszkańcy otrzymują drogą elektroniczną raport ze wszystkimi zdjęciami i krótkim komentarzem fachowca. Dzięki takim raportom mieszkańcy dowiedzą się, w jakich miejscach ich budynki tracą najwięcej ciepła. Utrata ciepła poprzez np. nieszczelne okna lub źle ocieploną ścianę budynku to nie tylko pogorszenie komfortu życia, ale przede wszystkim realne straty finansowe.

Pierwsza edycja akcji "Trzymaj ciepło" rozpoczęła się na przełomie 2009 i 2010 roku. Od początku akcji cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród mieszkańców Poznania. Do tej pory, w dwunastu edycjach akcji, wykonano blisko 5.700 pomiarów domów jednorodzinnych oraz przebadano 230 kamienic.

sieci społecznościowe