GFT Group pozyskuje Rule Financial

GFT pozyskuje Rule Financial - brytyjską firmę konsultingową, świadczącą usługi doradcze w zakresie IT dla banków inwestycyjnych w Wielkiej Brytanii i USA. W ten sposób znacząco wzmacnia swoją obecność na rynku bankowości inwestycyjnej w tych krajach.

Logo GFT i Rule Financial
Logo GFT i Rule Financial

W czwartek 26 czerwca, GFT Technologies AG, a właściwe brytyjska filia GFT UK Limited, podpisała umowę, na mocy której pozyskała Rule Financial Limited, wraz ze wszystkimi zagranicznymi oddziałami firmy. Strony zgodziły się nie ujawniać szczegółów transakcji, która znacząco wzmacnia pozycję GFT Group jako wiodącego dostawcy rozwiązań IT dla sektora bankowego w Europie oraz Ameryce Płn.

Lokalne biuro GFT Group funkcjonuje w Wielkiej Brytanii od 2000 roku, w USA natomiast - od 2008. Założone w 1997 roku, Rule Financial, oferuje usługi dla bankowości inwestycyjnej na rynkach Europy Zachodniej i Ameryki Pólnocnej, specjalizując się w doradztwie IT oraz w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań informatycznych. Wśród klientów firmy jest 9 z 10 największych banków inwestycyjnych na świecie. Z zespołem liczącym ponad 800 osób, w tym ok. 660 stałych pracowników, firma osiagnęła w 2013 przychody na poziomie ok. 48,2 mln funtów, z dochodem rzędu 2,17 mln i zyskiem 1,25 mln funtów.

"W tym sektorze, GFT Group jest jedną z niewielu notowanych na giełdzie rodzinnych firm z niemieckim kapitałem. Pozyskanie Rule Financial wzmocni naszą pozycję w szybko rosnącym sektorze rynków kapitałowych" podkreśla Ulrich Dietz, Dyrektor Generalny GFT Group. "Jednocześnie, budujemy fundament pod szybszy rozwój organiczny. Dzięki poszerzeniu naszej oferty, możemy teraz zapewnić bardziej kompleksowe portfolio rozwiązań dla sektora bankowego - włączając doradztwo biznesowe i ekspertyzę w obszarze IT. Postrzegamy ten krok jako korzystny dla obu stron. Jako firmy wspierające innwowacyjność, mamy nadzieję wspólnie kształtować przyszłość tego sektora."

GFT, wchodzące w skład GFT Group, oferuje rozwiązania IT dla sektora bankowego - w zakresie bankowości detalicznej i inwestycyjnej. Na przestrzeni ostatnich kilku lat, GFT odnotowało wzrost współpracy w sektorze bankowości inwestycyjnej, jednak dzięki pozyskaniu Rule Financial, GFT będzie teraz miało silniejszą pozycję w obu gałęziach tego rynku. Marika Lulay, Prezes Zarządu GFT Group, podkreśla: "Widzimy szanse na znaczący wzrost w obszarze bankowości inwestycyjnej. Nowe regulacje w Wielkiej Brytanii i USA, zmuszają uczestników rynku do wprowadzania radykalnych zmian procesowych oraz zmian w systemach IT. Jako sprawdzony partner, możemy im w tym pomóc. Jesteśmy atrakcyjnym pracodawcą z wysoko wykwalifikowaną kadrą biznesową i IT, która jest w stanie zagwarantować wysoką jakość oraz terminowość przy wdrażaniu kompleksowych projektów IT, z użyciem innowacyjnych technologii i metod."

W Londynie Rule Financial zatrudnia 250 konsultantów IT oraz konsultantów biznesowych, kolejnych 80 w Nowym Jorku, Bostonie i Toronto. W biurach Rule Financial w Polsce, Hiszpanii i Kostaryce pracuje ponad 480 developerów, którzy będą uzupełnieniem dla ponad 1400 programistów pracujących w centrach GFT w Hiszpanii i Brazylii. "Ta znaczna ekspansja naszych lokalizacji nearshoringowych, oznacza możliwie najszybsze i najefektywniejsze finansowo implementacje projektów IT, z uwzględnieniem strefy czasowej klienta" podkreśla Marika Lulay. W wyniku pozyskania Rule Financial, liczba pracowników GFT Group wzrasta do 3 000 osób.

Chris Potts, Dyrektor Generalny Rule Financial: "Jesteśmy dumni z bycia częścią GFT Group. Rozważaliśmy kilka ofert, ale Zarząd dość szybko przekonał się, że GFT będzie najlepszym wyborem - dla obu stron. Lokalizacja biur, wspólne możliwości, które stwarza nearshore, relacje z klientami, oferowane rozwiązania, struktura organizacyjna, wszystko pasuje do siebie niczym elementy układanki, i zwiększa nasze możliwości. U źródeł tej transakcji leży wzrost we wszystkich obszarach, który przysłuży się również naszym pracownikom".