Gil (Guillermo) Penalosa (Kanada), 9.05.2016

Gil Penalosa jest absolwentem UCLA Anderson School of Management. Znalazł się w gronie,100 Najbardziej Inspirujących Absolwentów' swojej Alma Mater. W 2013 roku otrzymał Diamentowy Medal Królowej Elżbiety II. Gil znalazł się również na liście '10 Najbardziej Wpływowych Kanadyjczyków o Hiszpańskich Korzeniach'.

G. Penalosa jest założycielem i prezesem zarządu międzynarodowej organizacji non-profit - Miasto 8 80. U podstaw zarządzanej przez niego organizacji Miasto 8 80, która ma swoją siedzibę w Kanadzie, leży prosta, ale bardzo nośna filozofia; jeśli tworzysz ogromne miasto dla ośmiolatków i osiemdziesięciolatków, to tworzysz wspaniałe miasto dla wszystkich ludzi. Gil prowadzi również międzynarodową firmę konsultacyjną - Gil Penalosa & Associates. Jest znakomitym mówcą i organizatorem warsztatów. To co sprawia, że Gil jest zapraszany przez wiele różnych miast i organizacji, to jego wyjątkowa umiejętność łączenia pragmatyzmu i pasji. Gil współpracował z ponad 200 miastami w różnych częściach świata.

Gil wspiera ideę rozwijania parków miejskich. Jego jedną z pierwszych realizacji był projekt transformacji parków w Bogocie. Gil nadzorował projektowanie i rozwój ponad 200 parków, w tym Simon Bolivar - park o powierzchni 113 hektarów położony w sercu miasta. Zespół Gila zainicjował nowy projekt, Ciclovia / Open Streets' - w rezultacie którego, każdej niedzieli, wzdłuż 121 kilometrów w Bogocie, 1.3 miliona ludzi może swobodnie spacerować, biegać, jeździć na rolkach lub na rowerze. Dziś ten projekt należy do klasycznych i wzorcowych rozwiązań.

Gil jest także prezesem zarządu World Urban Parks, międzynarodowej organizacji, która skupia się na zagadnieniu miejskich parków, otwartych przestrzeni i przestrzeni do rekreacji. Współpracuje z duńską firmą Gehl Archtects w charakterze eksperta ds. mobilności miejskiej i zaangażowania obywatelskiego. Gil pełni także rolę doradcy w Children & nature Network, StreetFilms i America Walks.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej