Poznański Wolontariusz Roku 2019

XX edycja konkursu Poznański Wolontariusz Roku 

Podczas uroczystej Gali, która odbyła się 29 listopada w Sali Ziemi, poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Poznański Wolontariusz Roku. Konkurs został zorganizowany przez miasto Poznań już po raz dwudziesty. Jego główną ideą jest promowanie postaw wolontaryjnych podejmowanych w 2019 roku na rzecz Poznania i jego mieszkańców.
Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono blisko 50 osób oraz organizacji, którzy rywalizowali w sześciu kategoriach głównych. Dodatkowo po raz pierwszy została przyznana również Nagroda Mieszkańców. Blisko 5000 osób oddało swoje głosy za pośrednictwem głosowanie internetowego na stronie Miasta Poznania. Laureaci konkursu Poznański Wolontariusz Roku 2019 zostali wybrani  przez Kapitułę Konkursową (sześć kategorii głównych) oraz mieszkańców.

Laureaci:          

  1. Poznańskim Wolontariuszem Roku 2019 w kategorii wolontariat pracowniczy zostało Wolontariat Pracowniczy BMP i NIVEA
  2. Poznańskim Wolontariuszem Roku 2019 w kategorii wolontariat szkolny zostało Szkolne Koło Wolontariatu z Zespołu Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu.
  3. Poznańskim Wolontariuszem Roku 2019 w kategorii wolontariat zespołowy została Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Ratownictwa Specjalistycznego - Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce.
  4. Poznańskim Wolontariuszem Roku 2019 w kategorii wolontariat młodzieżowy została Pani Wiktoria Jędroszkowiak.
  5. Poznańskim Wolontariuszem Roku 2019 w kategorii wolontariat senioralny została Pani Roma Cieślak.
  6. Poznańskim Wolontariuszem Roku 2019 w kategorii wolontariat indywidualny został Pan Witold Horowski. Nagroda w kategorii indywidualnej od tego roku nosi imię doktor Wandy Błeńskiej. 
  7. Poznańskim Wolontariuszem Roku 2019  w kategorii Nagroda Mieszkańców została Pani Renata Jęchorek.

Podczas gali wręczono również Srebrną Pieczęć Miasta Poznania, które otrzymał pan Konrad Kołbik. Wyróznienie przyznawana osobom stanowiącym wzór tradycyjnych, poznańskich cnót, które w sposób wyjątkowy zaistniały w świadomości mieszkańców Poznania.

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej