Inicjatory 2022 ogłoszenie naboru

Trwa nabór zgłoszeń do VIII edycji konkursu "Inicjatory", który promuje najlepsze inicjatywy pozarządowe. Każdy może w nim wziąć udział - nominacje można zgłaszać do 11 czerwca. Jedna z nagród nosi imię Andrzeja Białasa, zmarłego w 2019 r. społecznika i pełnomocnika Prezydenta Miasta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego.

Konkurs powstał, by uhonorować najlepsze inicjatywy pozarządowe organizowane na rzecz Poznania i jego mieszkańców w 2022 roku, a także promować działania obywatelskie skierowane do społeczności lokalnych. Każdy może zgłosić wybraną osobę lub organizację - propozycje można przesyłać do 11 czerwca na adres ngo@um.poznan.pl z dopiskiem w tytule: "Inicjatory 2022".

Aby to zrobić, należy zapoznać się z regulaminem, a następnie wypełnić formularz oraz przygotować prezentację lub film, które opowiedzą o zgłaszanej inicjatywie.

Laureaci otrzymają statuetki oraz nagrody finansowe:

Inicjator Roku - 8 000 zł,

Inicjator Wspierający - 4 000 zł,

Inicjator Aktywizujący - 4 000 zł,

Inicjator Nowatorski - 4 000 zł,

Inicjator Mieszkańców - 5 000 zł.

W tym roku, już po raz czwarty, Inicjator Mieszkańców będzie nosił imię Andrzeja Białasa i zostanie przyznany tej inicjatywie, która zwycięży w otwartym głosowaniu internetowym.

Andrzej Białas był społecznikiem i przewodniczącym Rady Osiedla Ławica. W latach 2015-2018 pełnił funkcję Dyrektora Gabinetu Prezydenta Poznania. Następnie objął stanowisko Pełnomocnika Prezydenta Miasta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego. Walczył z ciężką chorobą nowotworową. Odszedł we wrześniu 2019 roku, mając 62 lata.

JS/IG

Załączniki


kontakt:

Joanna Sermak

tel. 61 878 57 30
e-mail: joanna_sermak@um.poznan.pl

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej