Poznański Targ Dobra 2021 - Zasiej Dobro

Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Poznania do udziału w tegorocznej edycji Poznańskiego Targu Dobra, które jest świętem organizacji społecznych w naszym mieście. Impreza od kilku lat na stałe wpisuje się w harmonogram wydarzeń promujących działalność społeczną w Poznaniu. Impreza jest świetną okazją, by zapoznać się z różnorodnymi inicjatywami, jakie realizowane są w mieście dzięki działaniom przedstawicielek i przedstawicieli trzeciego sektora. 

W tym roku wydarzenie będzie trwało cały tydzień, a zwieńczy je Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych i Targi Ekonomii Społecznej, które odbędą się 19 września na terenie Starego ZOO.

W tygodniu od 13 do 18 września poznańskie organizacje zapraszają na różnego rodzaju spotkania, warsztaty, prelekcje oraz spacery edukacyjne, które przybliżą mieszkańcom miasta ich działalność. Szczegółowy harmonogram wydarzeń pojawi się już niedługo na naszej stronie.

W trakcie głównego wydarzenia, w niedzielę, 19 września, od godziny 12:00 do 17:00 Stare ZOO w Poznaniu zamieni się przestrzeń wystawową dla ponad 70 podmiotów społecznych. Mieszkanki i mieszkańcy będą mogli odwiedzić strefy tematyczne:

  • równości, 
  • zdrowia, 
  • środowiska, 
  • kultury, 
  • edukacji, 
  • aktywności społecznej,
  • sportu. 

W poszczególnych strefach organizacje zaprezentują to, w jaki sposób zmieniają swoimi działaniami Poznań. Na stoiskach odbywać się będą również konkursy z nagrodami, animacje i zajęcia dla dzieci. Prócz tego mieszkańcy będą mogli wziąć udział w ciekawych i zróżnicowanych tematycznie warsztatach, spacerach przyrodniczych, grze miejskiej,  a także skorzystać z doradztwa zawodowego oraz porozmawiać ze specjalistami: między innymi psychologami, dietetykami, prawnikami, behawiorystami.

Podczas Targu Dobra odbędzie się również kiermasz społeczny pod hasłem "dobro-branie", którego celem jest promowanie zakupu rzeczy i korzystania z usług z uwzględnieniem tego, przez kogo są  wykonywane. Każdego, kto chce zrobić prawdziwie dobre, społecznie odpowiedzialne zakupy, zapraszamy do strefy kiermaszowej. Zysk ze sprzedaży przełoży się na utrzymanie miejsc pracy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, rehabilitację i wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami a także na realizację działań społecznych na terenie miasta.

Chcemy sprawić, by ten tydzień stał się wspólnym świętem organizacji pozarządowych i mieszkańców Poznania.

Spędźcie go razem z nami!

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej