Zbieramy elektroodpady i wspieramy 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Według Zgromadzenia Ogólnego ONZ powszechnym prawem człowieka jest dostęp do czystego, zdrowego i zrównoważonego środowiska. W tę ideę świetnie wpisuje się hasło tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - "Żyj zdrowo w zdrowym świecie". Także chcemy dołożyć swoją cegiełkę w tej sprawie.

Grafika WOŚP - grafika artykułu
Zbieramy elektroodpady na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Głównym celem tegorocznej kwesty WOŚP w całym kraju jest zakup specjalistycznych urządzeń ułatwiających diagnozowanie sepsy. Jednak niemniej ważnym pozostaje to, by i nasze środowisko było w jak najlepszej kondycji. Dlatego będziemy z Wami podczas 31. Finału WOŚP, który odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zapraszamy szkoły i przedszkola

Wspólnie z Zakładem Zagospodarowania Odpadów, Palmiarnią Poznańską, Fundacją Odzyskaj Środowisko, Firmą MB Recycling proponujemy zbiórkę elektroodpadów. W poznańskich szkołach i przedszkolach, a także w sztabie miejskim w MTP, odbywać się będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dodatkowo, decyzją naszych partnerów, wszystkie elektroodpady pochodzące z odbiorów domowych oraz zużyty sprzęt zebrany do pojemników ustawionych na terenie Poznania od 19 stycznia aż do końca lutego, będzie doliczony do naszej wspólnej zbiórki! Tak więc każda poznanianka i poznaniak, przynosząc elektroodpady, wesprze WOŚP, a zarazem zadba o nasze środowisko i prawidłową segregację odpadów.

A jak zgłosić szkołę lub przedszkole do zbiórki? Wszystkie niezbędne informację znajdują się TUTAJ. Uwaga! Uczestnicy naszej akcji otrzymają pakiety ekologiczno-edukacyjne o tematyce właściwego postępowania z odpadami.

Każdy kilogram się liczy

Co się stanie z tą masą zebranych elektroodpadów i jak one mają pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy? Firma MB Recycling, zajmująca się na co dzień profesjonalnym przetwarzaniem elektroodpadów, wraz z Fundacją Odzyskaj Środowisko, przekaże na rzecz WOŚP środki, których wysokość będzie odpowiadała masie zgromadzonych odpadów. Wpłaci na WOŚP 500 zł za każdą tonę zebranego sprzętu!

Nie tylko o elektroodpadach

Co jeszcze będzie czekało na gości odwiedzających pawilon PCC (Poznań Congress Center)? Na naszym stoisku znajdziecie mnóstwo informacji o całym systemie zagospodarowania odpadów komunalnych. Przygotowaliśmy konkursy, łamigłówki i zabawy dla najmłodszych. Starsi odwiedzający nasze stoisko będą mogli dowiedzieć się między innymi jak postępować z odpadami - np. co zrobić z żywymi choinkami.

Spotykamy się 29 stycznia podczas 31. Finału WOŚP i pamiętajcie: Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

ZNAJDŹ POJEMNIK NA MAPIE

Załączniki

sieci społecznościowe