Zbieramy elektroodpady dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (29 stycznia 2023r.)

Miasto Poznań wspólnie z Zakładem Zagospodarowania Odpadów, Fundacją Odzyskaj Środowisko, firmą MB Recycling i Palmiarnią Poznańską, zaprasza Państwa placówkę do włączenia się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (tzw. elektroodpadów) na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zebrane w ten sposób elektroodpady zostaną przeliczone na konkretne kwoty, które Fundacja Odzyskaj Środowisko razem z firmą MB Recycling, przekaże na konto 31 Finału WOŚP.

Mamy też świetną wiadomość. Decyzją naszych partnerów wszystkie elektroodpady pochodzące z odbiorów domowych oraz zużyty sprzęt zebrany do pojemników na terenie Poznania od 19 stycznia aż do końca lutego, będzie doliczony do naszej wspólnej zbiórki!

Fundacja Odzyskaj Środowisko i MB Recycling wspólnie z Miastem Poznań wpłacą na WOŚP 500 zł za każdą tonę zebranego sprzętu!

Udział w tym projekcie jest bardzo prosty:

  1. Należy ogłosić wśród uczniów i mieszkańców, że prowadzona będzie zbiórka elektroodpadów na rzecz 31 Finału WOŚP - w załączniku znajduje się grafika-plakat, która pomoże o tym poinformować.
  2. Zgłosić udział szkoły, wysyłając maila na adres: malwina.szwarc@elektrycznesmieci.pl.  To ważne, ponieważ dla zgłoszonych placówek przewidziane są pakiety ekologiczno-edukacyjne w tematyce właściwego postępowania z odpadami.
  3. Znaleźć w szkole pomieszczenie, w którym można będzie bezpiecznie gromadzić przynoszony przez uczniów i mieszkańców zużyty sprzęt. Im więcej elektroodpadów, tym wyższa będzie kwota przekazana na WOŚP.
  4. Gdy odpadów nie będzie już gdzie gromadzić, należy wysłać maila na adres: malwina.szwarc@elektrycznesmieci.pl i zgłosić bezpłatny odbiór. Zbiórkę elektroodpadów prowadzimy dalej, a jeśli będzie to konieczne, ponownie zgłaszamy ich odbiór. Akcja na rzecz 31 Finału WOŚP trwa do 28 lutego 2023 roku. Potem cały zgromadzony sprzęt zostanie zważony, a kilogramy (choć mamy nadzieję, że tony!) zostaną przeliczone na złotówki i przekazane do Fundacji WOŚP.

Zapraszamy do wspólnej zbiórki w słusznym celu!

Do zobaczenia na 31 Finale WOŚP 29 stycznia 2023 r.

znajdą nas Państwo w hali PCC Międzynarodowych Targów Poznańskich

w godz. od 10.00 do 19:30

Szczegóły na poznan.pl/odpady i na profilu Poznań Portal.pl na FB

Grajmy razem do końca świata i jeden dzień dłużej. Ekologicznie oczywiście!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej