Ustawa z dnia 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórychfluorowanych gazach cieplarnianych (Dz. U. z 2015 r., poz. 881) nakłada nowe obowiązki na podmioty prowadzące działalność gospodarczą w zakresie produkcji i usług związanych ze stosowaniem substancji zubożających warstwę ozonową lub fluorowanych gazów cieplarnianych, a także z obrotem tymi substancjami i gazami oraz produktami, urządzeniami, systemami ochrony przeciwpożarowej, gaśnicami i systemami klimatyzacji w niektórych pojazdach silnikowych zawierającymi te substancje lub gazy lub od nich uzależnionymi oraz obowiązki podmiotów użytkujących produkty, urządzenia, systemy ochrony przeciwpożarowej, gaśnice i systemy klimatyzacji w niektórych pojazdach silnikowych, zawierające te substancje lub gazy lub od nich uzależnione.

Do dnia 15 marca 2016 r. trwa nabór wniosków do programu KAWKA, w ramach którego poznaniacy mogą starać się o środki na likwidację pieców i kotłów opalanych węglem, drewnem i zastępowanie ich ciepłem systemowym, gazem lub energią elektryczną.

Środki przeznaczone na dotacją w 2016 roku wynoszą 2.599.503,77 zł

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkoposkiego w Poznaniu, Departament Środowiska

zaprasza na Warsztaty pn. "Obowiązki podmiotów w zakresie korzystania ze środowiska", które odbędą się 7 marca 2016 od godz. 9:00 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkoposkiego w Poznaniu, al. Niepodległości 34, sala sesyjna.

2 lutego na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Mokradeł, pod hasłem przewodnim "Mokradła w zrównoważonym rozwoju".

Ustanowiony został dla rozpowszechniania wiedzy na temat funkcji jakie w życiu codziennym człowieka oraz w przyrodzie pełnią tereny podmokłe.

Uchwałą nr 213 Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2015 r. przyjeto i zatwierdzono "Program ochrony i zrównoważonego użytkowania różnorodności biologicznej wraz z Planem działań na lata 2015-2020".

Zgodnie z art. 6 Konwencji o różnorodności biologicznej (Dz. U. z 2002 r. Nr 184, poz. 1532), Państwa - Strony Konwencji, zgodnie ze swoimi szczególnymi warunkami i możliwościami opracowują krajowe strategie, plany lub programy dotyczące ochrony i zrównoważonego użytkowania różnorodności biologicznej.

Liczba wyników na stronie
10