Dzień Ogrodów 2024

Dzień Ogrodów jest celebrowanym na świecie corocznie świętem, które jest okazją do uhonorowania i podkreślenia znaczenia ogrodów w ekosystemie miejskim.

Na pierwszym planie biały płot, za nim widać liczne kwiaty w ogrodzie - grafika artykułu
Dzień ogrodów

Na przełomie maja i czerwca, kiedy roślinność ogrodowa jest w pełnym rozkwicie i panują idealne warunki do spędzania czasu w jej otoczeniu, zachęcamy do świętowania Dnia Ogrodów. Docenienie obecności ogrodów w naszym sąsiedztwie podczas spaceru lub innego aktywnego wypoczynku daje możliwość refleksji nad rolą przyrody w mieście i znaczenia dbałości o otaczające nas środowisko. Jednocześnie niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania zachęca do zapoznania się z prowadzoną dotacją na stworzenie zielonego dachu lub ogrodu wertykalnego. Zewnętrzne ogrody wertykalne to pionowe instalacje - na przykład ściany budynków - obsadzone roślinami wieloletnimi. Zielone dachy natomiast to nasadzenia roślin na dostosowanym pokryciu dachowym, które umożliwi im wieloletnią wegetację.

Wnioski na dofinansowanie tworzenia zewnętrznych ogrodów wertykalnych i zielonych dachów przyjmowane są od dnia 8 maja do 30 września 2024 r. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://www.poznan.pl/mim/wos/news/uchwala-dotacyjna-na-tworzenie-zewnetrznych-ogrodow-wertykalnych-i-zielonych-dachow,227931.html