W symbolicznym geście troski o Ziemię, setki milionów osób tego samego dnia gasi światło na godzinę. Celem akcji jest zmotywowanie jak najwięcej osób do przyjęcia i prezentowania postaw proekologicznych, a zwłaszcza energooszczędnych.
W Poznaniu każdego roku (od siedmiu lat), coraz więcej firm i instytucji przyłączają się do akcji. W geście poparcia wyłącza iluminacje budynków i konstrukcji. Są wśród nich takie, jak: Katedra, Ratusz, Kościół Farny, budynek Urzędu Miasta Poznania, most św. Rocha, most Biskupa Jordana, Biblioteka Raczyńskich, Poznański Bazar, Muzeum Narodowe, Teatr Polski, CK Zamek, Budynek UAM przy ul. Fredry, Teatr Wielki, Teatr Nowy, Iglica MTP, budynki Uniwersytetu Ekonomicznego, Stary Browar, Andersia Tower, Andersia Business Center, budynko Archidiecezji Poznańskiej na Ostrowie Tumskim, Winogrady Business Center, Poznańskie Centrum Finansowe, Centrum Handlowe PLAZA.
Każdy z mieszkańców może zgasić światło w swoim domu. Warto także przyjść na Stary Rynek i poczuć atmosferę tej akcji. Duże wrażenie robi to, jak w jednej chwili gasną dookoła wszystkie iluminacje, pozostają tylko światła kawiarni, restauracji i mieszkań. Zapada wtedy tajemnicza cisza, pobudzająca do refleksji.
Zobacz również

Odłów raków i żółwi

Dbajmy wspólnie o zieleń

Dzień UE dla Ofiar Globalnego Kryzysu Klimatycznego
![Powierzchniowa miejska wyspa chłodu i ciepła w Poznaniu. Opracowanie na podstawie mapy Polskiej Agencji Kosmicznej [https://nsisplatforma.polsa.gov.pl/portal] Powierzchniowa miejska wyspa chłodu i ciepła w Poznaniu](/mim/wos/pictures/powierzchniowa-miejska-wyspa-chlodu-i-ciepla-w-poznaniu,pic1,1000,0,452529,show2.jpg?_sst=1.1752054884704)