Poznań na topie wśród inwestorów

Stolica Wielkopolski zajęła trzecie miejsce w kraju w najnowszym raporcie Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych. Oznacza to, że Poznań umacnia się na pozycji jednego z najatrakcyjniejszych polskich miast dla inwestorów.

Budynek biurowy kompleksu Nowy Rynek. W tle niebo. - grafika artykułu
Poznań na topie wśród inwestorów

"Sektor usług nowoczesnych w Polsce 2024" to raport przygotowany przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych.  Badanie zostało przeprowadzone wśród firm z 15 największych miast w kraju. Ranking stanowi cenne źródło wiedzy dla inwestorów planujących rozwój w Polsce.

W klasyfikacji ogólnej Poznań zajął trzecie miejsce (po Warszawie i Krakowie). Na tak dobrą ocenę złożyły się bardzo wysokie pozycje w wielu dziedzinach, w tym dwa pierwsze miejsca w kategoriach: "współpraca z lokalnym biurem obsługi inwestorów" czy "poziom wynagrodzeń".

- Poznań zajmuje wiodącą pozycję wśród lokalizacji dla sektora usług nowoczesnych. Jest to jednak związane nie tylko z atutami inwestycyjnymi, takimi jak duża baza talentów - absolwentów poznańskich uczelni - czy wysoka jakość życia, ale też nie mniej ważnym wsparciem, jakie inwestorzy otrzymują od władz miasta - mówi Katja Lozina, dyrektorka Biura Obsługi Inwestorów.

Poznań zajął również wysokie miejsca w zakresie: jakości życia, transportu publicznego, środowiska, uniwersytetów, lokalizacji biur. 

Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych jest organizacją reprezentującą tę gałąź gospodarki w Polsce. W Poznaniu pracuje w niej blisko 30 tys. osób, zatrudnionych w ponad 150 firmach, takich jak Rockwool, GSK, Miele czy McKinsey & Company.

JZ