Poznań z nagrodą Outsourcing Stars!

Przedstawiciele sektora nowoczesnych usług dla biznesu dyskutowali w czwartek, podczas 4. odsłony The BSS Forum, o trendach i wyzwaniach, przed jakimi stoi ta przyszłościowa branża. Zwieńczeniem wydarzenia było rozdanie nagród w konkursie Outsourcing Stars. W kategorii Miasto wygrał Poznań. Prestiżowe wyróżnienie odebrał prezydent Jacek Jaśkowiak.

Poznań z kolejną nagrodą Outsourcing Star! - grafika artykułu
Poznań z kolejną nagrodą Outsourcing Star!

Business services sector (BSS), czyli branża nowoczesnych usług dla biznesu, to dynamicznie rozwijający się dział odpowiadający na zapotrzebowanie przedsiębiorstw korzystających ze wsparcia firm outsourcingowych. Co roku, zajmująca się rozwojem przedsiębiorczości w Polsce, fundacja Pro Progressio organizuje konferencję The BSS Forum. Dla przedstawicieli branży jest to okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń. Tym razem miastem gospodarzem wydarzenia był Poznań. Forum odbyło się na terenie MTP pod hasłem: Focus on sources. Konferencję otworzył Bartosz Guss, zastępca prezydenta miasta.

- Poznań był już kilkukrotnie doceniany przez fundację Pro Progressio, dlatego jest nam tym bardziej miło, że w tym roku możemy państwa gościć, jako partner strategiczny wydarzenia i miasto gospodarz - powiedział Bartosz Guss. - Poznań od lat dynamicznie się rozwija i jest nie tylko dobrym miejscem dla biznesu, ale także miejscem do życia. Na poznańskich uczelniach kształci się ponad 110 tys. studentów. Jesteśmy jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce. Prężnie działa tu branża outsourcingowa oraz IT. Z roku na rok powiększa się baza hotelowa. Ostatnie lata to także rozwój mieszkalnictwa. Wszystko to pokazuje, że Poznań ma niezbędne atrybuty potrzebne do rozkwitu biznesu - zasoby ludzkie, infrastrukturę oraz dogodne położenie - dodał.

Po oficjalnym otwarciu przyszedł czas na część merytoryczną. Zagadnienia z zakresu HR, regulacje prawne dotyczące działalności branży, a także kwestie związane z rozwojem osobistym kadry menedżerskiej - to tematy poruszane podczas konferencji. Wydarzenie było podzielone na trzy segmenty - panele dyskusyjne, prezentacje i warsztaty. Przez blisko 8 godzin uczestnicy forum mieli szansę wysłuchać ponad 20 prelegentów, w tym Michała Łakomskiego, pełnomocnika prezydenta ds. Smart City oraz Katarzyny Sobocińskiej, zastępczyni Dyrektora Biura Obsługi Inwestorów.

Gala Outsourcing Stars - Poznań najlepszy w kategorii Miasto

Zwieńczeniem forum była gala podsumowująca konkurs Outsourcing Stars, podczas której nagrodzone zostały najszybciej rozwijające się firmy z sektora BSS oraz instytucje otoczenia biznesu. Nagrody przyznano w kilkunastu kategoriach. Poznań, po raz szósty z rzędu, zwyciężył w kategorii Miasto. 

Nagrodę odebrał prezydent Jacek Jaśkowiak. - Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. To dla nas motywacja do dalszej pracy. Poznań jest różnorodny, tolerancyjny i otwarty. Staramy się dbać zarówno o pracodawców, jak i pracowników. Tak rozumiemy miasto atrakcyjne i przyjazne dla biznesu. Chcemy, żeby każdy, kto zdecyduje się zainwestować w Poznaniu, miał poczucie, że dokonał właściwego wyboru - powiedział Jacek Jaśkowiak. 

- Poznań to jedno z niewielu miast w kraju, gdzie w 2019 roku niemal co miesiąc pojawiała się nowa inwestycja BSS. To także jedno z kilku polskich miast, które aktywnie bierze udział w wydarzeniach sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce, Europie i USA - brzmiało uzasadnienie do werdyktu odczytane przez Krzysztofa Sengera, członka zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. 

Wręczenie statuetek i dyplomów odbyło się w Auli Artis Collegium Da Vinci. Nominowanymi w kategorii Miasto były także: Łódź oraz Invest in Pomerania. 

W przeddzień konferencji uczestnicy mieli okazję zwiedzić Poznań pod kątem biznesowym oraz kulturalnym. Podczas wycieczki po mieście zobaczyli  m.in. nowoczesne kompleksy biurowe: Nowy Rynek czy Business Garden Poznań.

Organizatorem wydarzenia była fundacja Pro Progressio, działająca na rzecz sektora nowoczesnych usług w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Partnerem strategicznym - Miasto Poznań. Była to 4. odsłona The BSS Forum i 7. Gali Outsourcing Stars. Poprzednie edycje forum odbyły się w Łodzi, Gdyni i Lublinie.