Start IT up! In Poznań

Branża IT w Poznaniu jest bardzo silna. Nie tylko dzięki światowym markom, które się tutaj rozwijają, ale przede wszystkim dzięki firmom, które narodziły się w naszym mieście. Pod hasłem "Start IT up! In Poznań" prezentujemy firmy IT prosto z Poznania: STX Next, summ-it oraz Verseo, które na co dzień realizują międzynarodowe projekty o ogromnym znaczeniu.

Specjaliści z summ-it wspierają obecnie niemal 9 000 baz danych w różnych branżach. - grafika artykułu
Specjaliści z summ-it wspierają obecnie niemal 9 000 baz danych w różnych branżach.

STX Next - największy pythonowy softwarehouse w Europie

Praca w tym poznańskim software housie to ogrom możliwości rozwoju technologicznego i nie tylko. Czasem tematyka realizowanych projektów bywa naprawdę zaskakująca! STX Next miał okazję realizować projekt łączący IoT i technologie mobilne, tworząc dla klienta z Arabii Saudyjskiej aplikację sterującą urządzeniem produkującym spersonalizowane perfumy. Innym razem firma pracowała dla zakonu buddyjskiego nad serwisem upowszechniającym ponad 20 000 tekstow kluczowych dla buddyzmu wraz z ich tłumaczeniami na 41 języków. Jednym z obecnie realizowanych zleceń jest Republic of Cats - strona internetowa pozwalająca na zamówienie personalizowanej karmy dla kotów, z uwzględnieniem ich wieku, stanu zdrowia, wagi, płci, preferencji żywieniowych, alergii pokarmowych i wielu innych czynników.

To jedynie drobny wycinek bogatego portfolio STX Next, który obecnie pracuje nad ponad 70 projektami jednocześnie, angażując ponad 400 pasjonatów nowych technologii. Choć firma zasłużyła na miano największego Pythonowego software housu w Europie, rozwija się również w takich obszarach jak: JavaScript, React Native, Node.js, DevOps, Machine Learning czy też Data Engineering.

summ-it - 10 lat doświadczenia w zarządzaniu bazami danych na całym świecie

Specjaliści summ-it z Poznania na co dzień zajmują się profesjonalnym zarządzaniem systemami baz danych, a także budową systemów Business Intelligence, zarówno w chmurze prywatnej, jak i publicznej. Firma od 2012 roku jest partnerem Microsoft, a od 2015 roku również partnerem Oracle. Obecnie wspierają niemal 9 000 baz danych w różnych branżach, a wśród swoich klientów ma również inne poznańskie marki, między innymi Beyond.pl, NTT Data Business Solutions, czy Verseo.

Zarządzanie systemami baz danych może brzmieć dość enigmatycznie, dlatego przybywamy z przykładami projektów realizowanych w tej firmie, które mają wpływ na codzienne funkcjonowanie wielu z nas. Specjaliści summ-it świadczą stałe wsparcie systemów baz danych Banku Millenium S.A., co oznacza, że przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku klienci korzystają z rozwiązań, które obsługiwane są w Poznaniu.

Czas pandemii okazał się wyzwaniem dla wielu firm, w dobie której sklep Żabka szukał rozwiązań technologicznych zapewniających rozwój wewnętrznych procesów oraz digitalizację pracy w rzeczywistości COVID-19. Pracownicy summ-it odpowiedzieli na potrzeby sklepu Żabka, w trosce o profesjonalną obsługę klientów przy pełnym zachowaniu bezpieczeństwa i płynność transakcji.

Jednak największe wrażenie zrobił na nas inny projekt summ-it - przygotowanie i wdrożenie systemu baz danych dla numeru alarmowego 112. Dyspozytorzy i służby z całej Polski korzystają z zapisujących się rozmów telefonicznych w wysoko dostępnym systemie baz danych, który powstał w Poznaniu dzięki firmie summ-it.

Verseo - jedna z największych agencji SEM i SEO w Europie Środkowej

Historia Verseo rozpoczęła się w 2013 roku w poznańskim akademiku. Od 2016 roku kampanie Verseo optymalizowane są przez platformę Verseo Campaign Manager, opartą o algorytmy samouczące się. Obecnie firma obsługuje ponad 3000 klientów, a także prowadzi bezpłatną Akademię wiedzy dla marketerów, w której jest już ponad 6000 zarejestrowanych!

Na co dzień eksperci Verseo efektywnie zwiększają widoczność marek w internecie, prowadząc kampanie reklamowe w środowisku Google, Youtube, Allegro, Facebook, Linkedin oraz w innych kanałach online. Eksperci Verseo podkreślają, że warto łączyć różne kanały reklamowe, by maksymalnie wykorzystać potencjał każdego z nich. Dzięki ich połączeniu Verseo w miesiąc wygenerowało dla swojego klienta z branży FMCG niemal 23 miliony wyświetleń w najatrakcyjniejszych przestrzeniach reklamowych w internecie.

Poznań - miasto biznesu i technologii

- Projekt "Start IT up! In Poznań" narodził się z inicjatywy firm IT, które wywodzą się z Poznania. Chcemy wspólnie promować potencjał miasta jako centrum rozwoju nowoczesnych technologii, które mają wpływ na codzienne życie wielu ludzi oraz pozwalają współpracować z najlepszymi przy znaczących, międzynarodowych projektach. Już wiemy, że będziemy kontynuować tę inicjatywę i szerzyć świadomość o firmach IT, które wystartowały w Poznaniu - tłumaczy Katja Lożina, Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów.

Miejscem, gdzie specjaliści IT dzielą się swoimi doświadczeniami z codziennej pracy i najciekawszymi rozwiązaniami ze współpracy z klientami, jest konferencja Pozitive Technologies. W listopadzie 2021 roku odbędzie się 3. edycja wydarzenia, które od początku tworzone jest w Poznaniu w ścisłej współpracy ze środowiskiem IT, pracodawcami oraz ekspertami. Na pewno nie zabraknie ciekawych case study, agenda cały czas się zapełnia. Przygotowaliśmy 4 ścieżki tematyczne, które uczestnicy znają z poprzedniej edycji: PiątkOps, WilData, GrundSec, Jeżyce ++. Nowością jest piąta ścieżka: Naramobile, która uzupełni program konferencji o zagadnienia technologii mobilnych. Już teraz zachęcamy do rejestracji. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej www.pozitive.tech.

sieci społecznościowe