World Computer Congress w Poznaniu

Oprócz dynamicznego rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu, w Poznaniu coraz więcej dzieje się w branży IT. Nowe biura w Poznaniu otworzyły w tym roku firmy Sonalake i TomTom, na sierpień planowane jest otwarcie centrum usług firmy Computacenter. Nic dziwnego, że Poznań przyciąga również ciekawe wydarzenia branżowe dla specjalistów i studentów jak chociażby nadchodzący World Computer Congress.

WCC 2018 - grafika artykułu
WCC 2018

Światowy Kongres Informatyczny (WCC) - jest głównym wydarzeniem federacji IFIP (International Federation For Information Processing - wiodącej międzynarodowej Federacji ds. Przetwarzania Informacji, utworzonej w 1969r. pod auspicjami UNESCO).

Wielu przedstawicieli nauki i przemysłu (od kilkuset do ponad 2000) regularnie uczestniczy w każdej edycji Kongresu, przyczyniając się do budowy unikalnego środowiska wymiany wiedzy i doświadczeń, nawiązywania nowych znajomości, tworzenia konsorcjów i grup badawczych, inicjowania wspólnych przedsięwzięć między akademią i biznesem, często z udziałem UNESCO.

WCC jest organizowany od 1959r., co 2 lub 3 lata. Gospodarzem ostatnich Kongresów były: Kanada (2002), Francja (2004), Chile (2006), Włochy (2008), Australia (2010), Holandia (2012), Korea (2015). W Europie Centralnej i Wschodniej odbył się tylko 1 Kongres (na Węgrzech w 1998 roku). Zatem będzie to pierwszy Kongres IFIP w tej części Europy od 20 lat i jedyny w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat, ponieważ WCC za każdym razem odbywa się w innym mieście świata.

Tematem przewodnim tegorocznego kongresu organizatorzy uczynili: Information Processing in an Increasingly Connected World: Opportunities and Threats.

Na uczestników będzie czekała seria wykładów plenarnych, które wygłoszą światowej sławy eksperci, m.in.: sir Dermont Turing (bratanek Alana Turinga), prof. Wil van der Aalst - jeden z najczęściej cytowanych na świecie naukowców-informatyków, dr Jan Camenisch - ekspert w zakresie kryptografii i ochrony prywatności, prof. Leslie Valiant - autor fundamentów teorii obliczeniowej, laureat Nagrody Turinga (tzw. Nobel w informatyce). Ponadto, entuzjaści IT będą mogli spotkać profesjonalistów wiodących firm na rynku globalnym (m.in., GSK, IBM, Intel, Microsoft, Roche, Beyond, Intel) oraz ekspertów IT z przemysłu i akademii z całego globu.

24. World Computer Congress, pod honorowym patronatem Pana Prezydenta Jacka Jaśkowiaka, odbędzie się w Poznaniu w dniach 17.-21. września 2018 w gościnnych progach Politechniki Poznańskiej. Rejestracja na wydarzenie już się rozpoczęła, jest dostępna TUTAJ. Po szczegółowy plan kongresu zapraszamy na oficjalną stronę internetową (KLIK).

Załączniki

sieci społecznościowe