Do 31 marca należy przekazać:

- Generalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska (GDOŚ), przez organy właściwe do przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko oraz strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, informacje o prowadzonych ocenach oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko oraz strategicznych ocenach oddziaływania na środowisko, niezbędnych do prowadzenia bazy danych o ocenach oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko oraz strategicznych ocenach oddziaływania na środowisko.

  • art. 129 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jedn.: Dz. U. z 2013 r. poz. 1235).

 - marszałkowi województwa, przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta), informacje o rodzaju, ilości i miejscach występowania substancji stwarzających szczególne zagrożenie dla środowiska, za poprzedni rok kalendarzowy.

  • § 2 rozporządzenie z dnia 23 lipca 2009 r. w sprawie sposobu przedkładania marszałkowi województwa informacji o występowaniu substancji stwarzających szczególne zagrożenie dla środowiska (Dz. U. Nr 124, poz. 1033, z późn. zm.)

W sobotę, 29 marca na jedną godzinę od 20.30 do 21.30, zgasną iluminacje najważniejszych budynków w ramach akcji Godzina dla Ziemi WWF.

Zgaś światło - włącz się do zmian! to hasło tegorocznej akcji, największej na świecie inicjatywy społecznej zapoczątkowanej przez WWF osiem lat temu. W 2007 roku w Sydney uczestniczyło w niej ok. 2 mln osób, w ubiegłym roku ponad 700 mln na całym świecie!

W dniach 10-11 kwietnia 2014r. w Hotelu Ikar, w Poznaniu odbędzie się
VII Konferencja Zarządzanie Zielenią Miejską, organizowana wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej przez firmę Dendros - konferencje i szkolenia.

Patronat honorowy nad Konferencją objął Prezydent Miasta Poznania.

Opiekę merytoryczną sprawować będzie prof. dr hab. inż. Marek Siewniak z Europejkiej Rady ds. Drzew.

21 lutego br. Punk Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 284 obchodzi 6 rocznicę swojego powstania. Uroczyste otwarcie pierwszego miejskiego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych odbyło się w 2008 r.

W uroczystości uczestniczyło wielu znamienitych gości, wśród których znaleźli się: z-ca Prezydenta Miasta Poznania Mirosław Kruszyński, Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, członek zarządu Województwa Wielkopolskiego Krystyna Poślednia (obecnie Poseł Na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej).

19 lutego w środę o godz. 18:00, Ogród Botaniczny UAM serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie poznańskiej Grupy OTOP z cyklu "Ptaki dla laika i przyrodnika" pt. "Jak fotografować ptaki".

Fundacja Biblioteka Ekologiczna w Poznaniu, w ramach zadania publicznego w sferze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, zrealizowała zadanie pn."Ochrona jerzyków na osiedlach mieszkaniowych Poznania".

W ramach zadania opracowano i wydrukowano 500 szt. ulotek, które zostały przez młodzież szkolną przekazane przedstawicielom największych osiedli mieszkaniowych (Osiedle Piastowskie i Zegrze). Uczniowie z Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych wykonali 100 skrzynek lęgowych, które zostały założone przez osiedla mieszkaniowe, w formie 6-8 skrzynek, zgodnie z wypracowanymi przez ornitologów zasadami (instrukcją PTOP). W ramach akcji ochrony jerzyka włączyło się społeczeństwo w lokalne problemy  środowiskowe.

Młodzież szkolna biorąca czynny udział w akcji otrzymała nagrody książkowe, natomiast Osiedla Mieszkaniowe- certyfikaty z tytułu włączenia się w akcje ratowania i ochrony jerzyków, dzięki którym na naszych osiedlach jest mniej uciążliwych dla nas owadów.

Liczba wyników na stronie
10