GTR: znika część ograniczeń na ul. Żegrze i Chartowo

W związku z postępem robót remontowych na ulicach Żegrze i Chartowo, w najbliższy piątek, 6 grudnia, zmieni się na nich organizacja ruchu. Zniknie znaczna część ograniczeń, do których w ostatnim czasie musieli dostosować się kierowcy.

GTR: znika część ograniczeń na ul. Żegrze i Chartowo
GTR: znika część ograniczeń na ul. Żegrze i Chartowo

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w piątek zostaną udostępnione zmotoryzowanym oba pasy północnej jezdni ul. Żegrze na odcinku od ul. Inflanckiej do ul. Bobrzańskiej, a także oba pasy południowej jezdni ul. Chartowo na odcinku między wjazdem do sklepu Biedronka a ul. Piaśnicką wraz z zatoką postojową. Przy przystanku tramwajowym Żegrze III, na wysokości ulic Piłsudskiego i Ostrowskiej, zostanie włączona sygnalizacja świetlna.

Tego dnia otwarta zostanie również jezdnia południowa ul. Żegrze na odcinku od ul. Kurlandzkiej do ul. Bobrzańskiej, na której jednak będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Trwają jeszcze prace na północnej jezdni ul. Chartowo, między ul. Piaśnicką a ul. Wiatraczną, które zgodnie z przyjętym harmonogramem mają skończyć się przed świętami. Wówczas kierowcy będą mogli korzystać na tym odcinku z obu pasów jezdni.

Na wszystkich remontowanych odcinkach docelowe oznakowanie poziome zostanie wykonane wiosną, po zakończeniu całości robót przewidzianych w umowie. Przepraszamy za niedogodności związane z realizacją inwestycji. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

PIM