Most Lecha. Na początku tygodnia planowana jest zmiana organizacji ruchu

Trwają prace związane z wymianą nawierzchni na dojeździe i zjeździe z południowej nitki mostu Lecha. W nocy z poniedziałku na wtorek (16/17 grudnia) planowana jest zmiana organizacji ruchu w tym rejonie. Zmiany dotyczą południowej nitki mostu, którą odbywa się ruch od strony Naramowic i Winograd w kierunku skrzyżowania ul. Bałtyckiej i Hlonda.

Most Lecha. Na początku tygodnia planowana jest zmiana organizacji ruchu
Most Lecha. Na początku tygodnia planowana jest zmiana organizacji ruchu

Zmian należy spodziewać się od wjazdu na most, czyli skrzyżowania ul. Lechickiej i Serbskiej. Kierowcy z ul. Serbskiej będą mogli skręcić w prawo na most Lecha jak i w lewo w ul. Lechicką. Jeden z dwóch prawoskrętów (lewy) na ul. Serbskiej zostaje wyłączony z ruchu przed przejściem dla pieszych. Z kolei od ul. Lechickiej na most Lecha prowadził będzie tylko lewy pas, natomiast prawy posłuży wyłącznie do skrętu w prawo w ul. Serbską.

W wyniku zmian na południowej nitce mostu Lecha przejezdny będzie jeden, skrajnie prawy pas (od strony chodnika). Natomiast kierowcy zjeżdżający z mostu przed skrzyżowaniem ul. Bałtyckiej i Hlonda będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu: do jazdy na wprost oraz do skrętu w prawo w ul. Hlonda.

Nowa, północna nitka mostu Lecha jest przejezdna (odbywa się nią ruch w kierunku Naramowic i Winograd). Kierowcy korzystają tam z trzech pasów ruchu. Wybudowana na nowo północna nitka mostu została oddana do użytku ok. dwa miesiące wcześniej, niż pierwotnie zakładano.

O kolejnych etapach robót i zmianach w organizacji ruchu będziemy informować z wyprzedzeniem. Prace związane z wymianą nawierzchni na dojazdach do południowej nitki mostu Lecha powinny zakończyć się przed świętami Bożego Narodzenia.

Przepraszamy za niedogodności związane z realizacją inwestycji. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

PIM