Weekendowe prace na dojeździe do południowej nitki mostu Lecha

W najbliższy weekend (25 i 26 stycznia) drogowcy będą prowadzili prace wykończeniowe na dojeździe do południowej nitki mostu Lecha. W związku z tym w sobotę i w niedzielę, w czasie prowadzenia robót, obowiązywać będzie w tym miejscu zmieniona organizacja ruchu.

Weekendowe prace na dojeździe do południowej nitki mostu Lecha
Weekendowe prace na dojeździe do południowej nitki mostu Lecha

Od sobotniego poranka pojazdy dojeżdżające do mostu od strony ul. Lechickiej i Serbskiej na odcinku ok. 150 metrów do dyspozycji będą miały dwa zamiast trzech pasów ruchu. Czasowo z użytkowania wyłączony zostanie skrajny lewy pas dojazdu na południową nitkę mostu. Stała organizacja ruchu, na trzech pasach dojazdowych, zostanie przywrócona w tym miejscu już w niedzielę (26 stycznia), w godzinach wieczornych.

Przepraszamy za niedogodności związane z realizacją inwestycji. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Tymczasem na nowej, północnej nitce mostu Lecha, oddanej do użytkowania kierowcom niemal dwa miesiące wcześniej niż pierwotnie planowano, wykonawca prowadzi jeszcze roboty wykończeniowe pod obiektem, przy podporach mostu. Nie zakłócają one ruchu w kierunku Naramowic i Winograd, który odbywa się trzema pasami.

PIM

Zobacz na planie