Wspólny przystanek tramwajowo-autobusowy

W związku z zakończeniem prowadzonych prac, od soboty 5 października, na przystanku Os. Czecha zatrzymywać się będą nie tylko tramwaje, lecz również autobusy.

Wspólny przystanek tramwajowo-autobusowy
Wspólny przystanek tramwajowo-autobusowy

Przystanek os. Czecha został gruntownie zmodernizowany podczas przebudowa trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj. Ta część inwestycji objęła kompleksową modernizację torowiska od os. Lecha do ronda Żegrze. W trakcie prac, zgodnie z założeniami, przystanek Os. Czecha stał się przystankiem zintegrowanym, tramwajowo-autobusowym, gdzie przesiadki będą dokonywane "drzwi w drzwi". Tam również piesi zyskali dodatkowe przejście naziemne, które umożliwia swobodny dostęp do przystanku osobom z niepełnosprawnościami..

Z początkiem września na przebudowaną trasę wróciły tramwaje linii nr 1, 5, 17, choć prace związane m.in. z montażem małej architektury nadal trwały. Teraz nadszedł kolejny etap. Postęp prac w rejonie przystanku Os. Czecha pozwala na to, aby mogły się już na nim zatrzymywać autobusy.

Od soboty, 5 października, autobusy linii nr 155, 166, 192 oraz 232 i 245 będą zatrzymywać się na wspólnym przystanku tramwajowo-autobusowym, co będzie dużym ułatwieniem dla przesiadających się pasażerów.

W bezpośrednim sąsiedztwie przebudowanej trasy tramwajowej nadal trwają prace wykończeniowe i związane ze wskazanymi do realizacji poprawkami.

ZTM