TestingCup 2019: 7. edycja zawodów w testowaniu i konferencji testerskiej

Najlepsi w Polsce specjaliści ds. jakości, specjalnie przygotowana aplikacja z błędami My Buggy, międzynarodowa konferencja z uznaną Radą Programową, ponad 1500 m2 przestrzeni wystawienniczej oraz bogaty w atrakcje networking. Tak zapowiada się siódma edycja TestingCup!

Tak wyglądała poprzednia edycja TestingCup
Tak wyglądała poprzednia edycja TestingCup

Oprogramowanie stanowi nierozłączny element naszego życia, a kwestia jego jakości i bezpieczeństwa jest niezwykle ważna dla użytkowników. TestingCup to pierwsze na świecie i największe do tej pory zawody ludzi, którzy na co dzień zajmują się weryfikacją jakości aplikacji.

10 czerwca w Poznaniu testerzy oprogramowania, automatycy testów, specjaliści ds. zapewnienia jakości spotykają się w jednym miejscu i czasie, by zmierzyć się w konkurencji ze sobą i zdobyć tytuł Mistrza. Będą testować specjalnie przygotowaną do tego aplikację z zaszytymi błędami - Mr Buggy. Ich pracę zostaną ocenione przez Komisję Sędziowską złożoną z ekspertów w branży testowania i zapewnienia jakości.

TestingCup to także miejsce na zaczerpnięcie wiedzy i inspiracji od najlepszych specjalistów, wybranych przez specjalnie powołaną do tego Radę Programową. Szefem tej Rady w tym roku został James Lyndsay, uznany w branży ekspert, nagrodzony w 2015 r. European Tester Excellence Award.

Tegoroczne prezentacje i warsztaty będą bazowały na doświadczeniu, twardych faktach, ale także otwierających oczy ideach i inspirujących wizjach.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania, Pana Jacka Jaśkowiaka, a także wsparciem Miasta Poznań jako Partnera Wydarzenia. Jest to wyznacznikiem tego, że Poznań jest miastem innowacji, dbającym o rozwój technologii i sektora IT oraz mającym predyspozycje do bycia nowoczesną aglomeracją.

- W tym roku jednym z priorytetów Miasta Poznania jest wsparcie dla branży IT, która rozwija się bardzo dynamicznie i tworzy miejsca pracy dla wysokiej klasy specjalistów. TestingCup stanowi obowiązkowy punkt w kalendarzu eventów dla testerów z całej Polski i nie tylko. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wesprzeć organizację TestingCup 2019, ponieważ wydarzenie po raz pierwszy zagości w naszym mieście. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników! - mówi Katarzyna Sobocińska, zastępczyni dyrektora Biura Obsługi Inwestorów Miasta Poznania.

Więcej informacji na stronie: testingcup.pl