Poznański Targ Dobra - IX Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych i I Targi Ekonomii Społecznej

14 września 2019 roku  już po raz dziewiąty świętowaliśmy Dzień Organizacji Pozarządowych oraz po raz pierwszy wspólnie z Targami Ekonomii Społecznej, tym razem pod hasłem Poznańskiego Targu Dobra. Skąd ta nazwa? Poznań słynie z przedsiębiorczości. Świadczą o tym liczne ryneczki i prężnie działające targi. Jednak w tym roku wystawcy mieli do zaoferowania coś zupełnie innego - dobro, ponieważ to ono często kryje się za działaniami organizacji pozarządowych czy podmiotów ekonomii społecznej. Osoby, które się wokół nich gromadzą udowadniają każdego dnia, że można łączyć pasję i realizację własnych ambicji z dzieleniem się dobrem.

 Podczas Poznańskiego Targu Dobra mieszkańcy Poznania mieli okazję zapoznać się z szeroką ofertą przedstawicieli około 60 organizacji pozarządowych oraz podmiotów ekonomii społecznej. Uczestnicy byli świadkami pokazu mody marki "Klunkry wielkopolskie", czyli ładnych i użytecznych pamiątek produkowanych w Wielkopolsce przez firmy społeczne zatrudniające osoby w trudnej sytuacji życiowej. Przychody ze sprzedaży tych produktów przeznaczane są na pomoc osobom wychodzącym z trudnych życiowych sytuacji. W strefie dziecka najmłodsi poznaniacy brali udział w licznych zabawach: miniolimpiadzie sportowej czy też modelowaniu balonów. Dla trochę starszych uczestników i ich pociech przygotowane zostały warsztaty na temat znaczenia drzew, ich wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Mieszkańcy mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób można ograniczyć emisję zanieczyszczeń powietrza oraz obejrzeć pokaz techniki palenia w piecach i kominkach. Wśród licznych konkursów znalazł się również ten na najlepsze stoisko, a nagrodę główną w postaci wielkiego słoja z gadżetami wygrała Fundacja Aktywizacja. Gratulujemy!

 Po raz kolejny przekonaliśmy się, że Dzień Organizacji Pozarządowych jest ważny i potrzebny. Dlatego też już teraz zapraszamy nasze poznańskie organizacje na kolejną X edycję Dnia Organizacji Pozarządowych. Dobra zapewne nam nie zabraknie.