- 25 - 31 lipca - tradycyjne uczestnictwo młodzieży z Charkowa w wasztatach Letniego Pogotowia Sztuki

- 17 - 21 sierpnia 2010 - Międzynarodowy Turniej Piłkarski w Charkowie. W tym roku drużyna reprezentująca Poznań podczas Turnieju Miast Partnerskich zajęła IV miejsce. Nasze miasto reprezentowali zawodnicy Licealnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży przy XXXI Liceum Ogólnokształcącym (rocznik 1994).

- Od 22 do 25 sierpnia 2010 w Charkowie przebywała oficjalna delegacja Miasta Poznania z okazji Święta Miasta Charkowa oraz ceremonii wręczenia Nagrody Europy - najwyższego wyróżnienia Rady Europy za wybitne osiągnięcia w szerzeniu idei jedności i zrozumienia wśród społeczności Europy. Delegacja pod przewodnictwem Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania Pana Jerzego Stępnia złożyła kwiaty na  cmentarzu oficerów polskich w Charkowie-Piatichatkach.

-od 19 do 21 września 2010 w Poznaniu przebywała oficjalna delegacja z Charkowa, która uczestniczyła w wydarzeniach związanych z otwarciem stadionu miejskiego przy ul. Bułgarskiej.

-11 października 2010 w Poznaniu przebywali uczestnicy projektu europejskiego "European Wheel". Celem projektu były międzynarodowe szkolenia i wizyta studyjna o charakterze społecznym. Młodzi charkowianie zapoznawali się z ruchami młodzieżowymi w Europie i wymienili doświadczenia dot. młodzieżowych organizacji.

-od 20-23 października 2010 w Poznaniu odbywały się targi turystyczne Tour Salon, w których wzięła udział delegacja z Charkowa. Na stoisku mozna było obejrzeć materiały i porozmawiać o ciekawostkach turystycznych oraz strategii Miasta.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej