14 lutego 2013 odbyła się wizyta studyjna gości z Charkowa. Tematyka "utrzymanie dróg, ulic, w okresie zimowym, inwestycje" to kolejna platforma wymiany doświadczeń pomiędzy urzędnikami z Ukrainy i Poznania.

Goście odwiedzili Centrum Sterowania Ruchem ZDM, Zakład Robót Drogowych, zwiedzili samochodem roboty i inwestycje m.in. w Antoninku, na Kaponierze i Bukowskiej, a także stadion miejski.


Udział przedstawicieli Charkowa w targach Tour Salon

16-20 października 2013 r. na zaproszenie Miasta Poznania przedstawiciele Charkowa prezentowali ofertę turystyczną miasta na Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2013.


Kartki świąteczne dla Charkowa

17 grudnia 2013 r. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny odebrał kartki świąteczne napisane przez uczniów XI LO w Poznaniu do dzieci z Charkowa. Inicjatorem akcji jest Biuro Prezydenta Urzędu Miasta Poznania, które wysłało kartki na Ukrainę.

Ryszard Grobelny zaznaczył, że "coraz rzadziej pisze się odręczne życzenia. To tym ważniejsze dla mieszkańców Ukrainy, bo są w trudnej sytuacji politycznej. Stąd istotne staje się wsparcie, choćby dobrym słowem i serdecznymi życzeniami." 

Od 15 lat Poznań prowadzi współpracę z partnerskim Charkowem, drugim co do wielkości miastem na Ukrainie. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stają się dobrą okazją, by tej współpracy nadać społeczny charakter, budując bezpośrednie relacje z mieszkańcami.

"Wyszliśmy z inicjatywą, by między innymi dzieciom z centrów pomocy społecznej z Charkowa przesłać świąteczne życzenia" - powiedział Andrzej Soboń, zastępca dyrektora w Biurze Prezydenta odpowiedzialny za współpracę międzynarodową. Pocztówki z życzeniami w języku rosyjskim przygotowali uczniowie XI LO. "Ta akcja wymagała od uczniów szczególnego, osobistego i dobrowolnego zaangażowania."

Do paczki życzeń przygotowanych przez licealistów, swoje kartki z życzeniami dołożył także prezydent Ryszard Grobelny.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej