Biegacze z Charkowa uczestnikami poznańskiego maratonu

W 19. PKO Poznań Maratonie w dniu 14 października 2018 r. uczestniczyło dwóch maratończyków z Charkowa.


Dzień Miasta Charkowa i III. Międzynarodowe Spotkanie Miast Partnerskich Charkowa

W dniach 20-23 sierpnia 2018 r. partnerskie miasto Charków odwiedziła delegacja Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej w celu udziału w programie Dnia Miasta Charkowa oraz w III. Międzynarodowym Spotkaniu Miast Partnerskich Charkowa. W obchodach wzięły udział liczne delegacje innych miast partnerskich Charkowa, w tym również przedstawiciele polskich miast, Warszawy, Katowic i Lublina.

Odbyło się spotkanie z Konsulem Generalnym RP  w Charkowie, Januszem Jabłońskim. Rozmowy dotyczyły możliwości pogłębienia współpracy, zwłaszcza akademickiej, między Poznaniem a Charkowem. Następnie poznańska delegacja, wraz z przedstawicielami Konsulatu i Urzędu Miasta Charkowa, złożyła kwiaty na Cmentarzu Ofiar Totalitaryzmu.

Wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta Charkowa i innych zaproszonych miast partnerskich, przedstawicielki Poznania uczestniczyły także w oficjalnych, miejskich uroczystościach ku czci ukraińskich żołnierzy, którzy zginęli w czasie II Wojny Światowej. Odbyło się też uroczyste spotkanie z Merem Charkowa oraz przyznanie tytułów honorowego obywatela Miasta Charkowa wybitnym osobistościom życia publicznego Charkowa.

W ramach prezentacji i wymiany dobrych praktyk administracyjnych delegacje miały możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem Regionalnego Centrum Usług Administracyjnych, świadczącego szeroki wachlarz usług dla obywatela.

W ramach III. Międzynarodowego Spotkania Miast Partnerskich Charkowa przedstawicielki Poznania promowały międzynarodowe, zwłaszcza akademickie, działania i inicjatywy Poznania oraz prezentowały nowe projekty dedykowane Charkowowi. Poznańska prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności i wywołała liczne pytania.


Charków na Tour Salonie

W dniach 9-11 lutego 2018 r. delegacja Miasta Charkowa zaprezentowała, na zaproszenie Prezydenta Miasta Poznania, atrakcje turystyczne Charkowa w ramach Targów Regionów i Produktów Turystycznych w Poznaniu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej