Modna moda z drugiej ręki - RE-FASHION II

Wspólnie z Wydziałem Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej organizujemy konkurs dla studentów na najciekawsze stylizacje z wykorzystaniem ubrań i akcesoriów z drugiej ręki. Pokaz RE-FASHION II odbędzie się 13 maja na terenie Wydziału Politechniki Poznańskiej.

RE-FASHION II odbędzie się 13 maja 2024 r. - grafika artykułu
Politechnika Poznańska i Wydział Gospodarki Komunalnej zapraszają na RE-FASHION II, czyli pokaz mody z drugiej ręki

RE-FASHION jest jednym z elementów projektu "Nici z planety", który od kilku lat realizują studenci i wykładowcy Politechniki Poznańskiej z Koła Naukowego Enactus. Swoją aktywnością chcieli skupić uwagę społeczności akademickiej (ale nie tylko) na negatywnych dla środowiska skutkach, jakie niesie ze sobą tzw. szybka moda. Nadprodukcja ubrań i przerośnięty konsumpcjonizm są tak samo szkodliwe dla nas i naszej planety, jak wydobycie paliw kopalnych, czy nieograniczona produkcja plastiku. Przecież wytwarzanie odzieży również wiąże się z emisją gazów cieplarnianych, a jej utylizacja bywa bardzo kłopotliwa.

Stąd pomysł, by zachęcić młodych ludzi do korzystania z już istniejących ubrań i akcesoriów, a nie kupowania kolejnych ubrań z coraz to nowszych kolekcji.

Tegoroczny pokaz mody honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Poznania. Inicjatywę wsparł również Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania. Trzy najciekawsze stylizacje postanowiliśmy nagrodzić bonami o wartości 500 zł, 300 zł i 200 zł (odpowiednio za I, II i III miejsce) do wykorzystania w sklepie NooNah (butiku z odzieżą z drugiej ręki!).

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Więcej o zasadach zero waste, gospodarki obiegu zamkniętego i zrównoważonego postepowania z odpadami będzie można dowiedzieć się na stoisku Oddziału Edukacji Ekologicznej WGK. Zapraszamy.

Załączniki