2. projekt "Lepsza administracja" - projekt współfinansowany w ramach programu Pomoc zagraniczna 2010


- Od 31 maja do 3 czerwca 2010 w Kutaisi gościła delegacja pracowników Politechniki Poznańskiej. Celem wyjazdu było nawiązanie współpracy z Gruzińskim Państwowym Uniwersytetem Agrokultury Subtropikalnej w Kutaisi. Uroczyste podpisanie umowy nastąpiło 2 czerwca 2010, w pierwszym etapie współpraca będzie dotyczyć specjalności "Organizacja i zarządzenie w transporcie".

- Od 20-23 października 2010 w Poznaniu odbywały się targi turystyczne Tour Salon, w których wzięła udział delegacja z Kutaisi. Na stoisku można było obejrzeć materiały i porozmawiać o ciekawostkach turystycznych oraz strategii Miasta.

Tradycyjnie już Miasto Poznań umożliwiło gościom z miast partnerskich bezpłatny udział w Targach.

Oprócz promocji Kutaisi goście z naszego miasta partnerskiego mieli okazję spotkać się z Zastępcą Prezydenta Miasta Poznania, panem Tomaszem J. Kayserem (na zdjęciu) i Sekretarzem Miasta Poznania, panem Stanisławem Tammem,z którymi rozmawiali o rozwoju turystyki i przyszłych wydarzeniach partnerskich.

W ramach programu kulturalnego goście zwiedzili Poznań, Kórnik i Rogalin oraz wzięli udział w zamknięciu Europejskich Spotkaniach Tradycjonalistów Jazzowych.


Warsztaty muzyczne dla uczniów z Kutaisi, 18-26 września 2010
Poznań jest jednym z renomowanych ośrodków muzycznych w Europie: są tu szkoły muzyczne wszystkich poziomów edukacji, stowarzyszenia muzyczne, organizowane są międzynarodowe konkursy.
Fenomenem na skalę międzynarodową są liczne znakomite warsztaty lutnicze, chóry chłopięce i Muzeum Instrumentów Muzycznych.
W związku z tym Miasto przygotowało warsztaty muzyczne dla przedstawicieli miasta Kutaisi (Gruzja) - trzech uczniów szkół muzycznych, którzy przyjechali wraz z nauczycielem.
Warsztaty zaplanowane między 18 września i 26 obejmują zajęcia w Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza, wizyty: w Salonie Muzycznym F. Nowowiejskiego, muzeach, bibliotekach, warsztatach lutniczych, Farze (spotkanie z organistą), itp.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej