Wynajmuj, wypożyczaj, naprawiaj, przetwarzaj, dziel się z innymi - czyli zaproszenie do świata zero waste

Przed nami kolejny odcinek podkastu "Masz wpływ". Tym razem zapraszamy do arcyciekawej rozmowy z Kasią Wągrowską, ekoaktywistką i edukatrorką ekologiczną, w sieci znaną między innymi z kanału "Ograniczam się".

Drugi odcinek podkastu - grafika artykułu
Zapraszamy do rozmowy z Kasią Wągrowską, ekoaktywistką i edukatrorką ekologiczną, w sieci znaną między innymi z kanału "Ograniczam się"

Jest to rozmowa o tym, jak marnować mniej w świecie, który oferuje nam coraz więcej. To także porady pozwalające żyć wygodnie i bez wielkich wyrzeczeń, a jednak w zgodzie z naturą i w sposób ograniczający degradację naszej planety. Katarzyna Wągrowska to ekoaktywistka, ekoedukatorka, twórczyni internetowa. Autorka bloga "Ograniczam Się" i książki "Życie zero waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej". Jest inicjatorką akcji Givebox Poznań, dzięki której na ulicach miasta uruchomiono szafy do wymiany rzeczy. Kasia działa też na rzecz edukowania w zakresie redukcji odpadów, recyklingu, świadomej mody i aktywizacji społecznej.

Drugiego odcinka podkastu "Masz wpływ" słuchajcie na:

SPOTIFY

APPLE PODCAST

PODIGEE

SOUNDCLOUD

oraz na kanałach:

video.POZnan*

i YouTube

Premiera kolejnej rozmowy z cyklu "Masz wpływ" 17 maja. Zapraszamy!

* Z bohaterami podkastów "Masz wpływ" rozmawia Mikołaj Basiński - lider inicjatywy "Szukam w lesie", również twórca internetowy, bloger, edukator. Jako leśny aktywista, praktyk ekologii pozytywnej i pasjonat przyrody, opowiada o problemach i pięknie leśnych ekosystemów na kanale YouTube.

Wszystkie odcinki podkastu:

Masz wpływ odc. 1 - rozmowa z Anetą Chmielińską. Zapraszamy do słuchania.

Masz wpływ odc. 2 - rozmowa z Kasią Wągrowską [Ograniczam się]

Masz wpływ odc. 3 - rozmowa z Agatą Kamykowską i Martą Mietelską-Topór [Crush on Trash]

Z kulturą o odpadach

Na początku 2023 roku Wydział Gospodarki Komunalnej podjął współpracę z Estradą Poznańską. Zaplanowano szereg działań edukacyjnych z wykorzystaniem doświadczenia i narzędzi jakimi dysponuje ta miejska jednostka kultury.
Jednym z założeń projektu było nagranie podkastów o tematyce szeroko rozumianej ekologii i bioróżnorodności w powiazaniu z istotą efektywnej i prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi.
Współpraca z Estradą zaowocowała również książką dla dzieciTrzy popołudnia Poli. To krótkie, połączone z zadaniami odpadowymi opowiadanie skierowane do najmłodszych mieszkańców Poznania. Oficjalna premiera książeczki odbyła się 18 maja podczas rodzinnego festynu Poznań w Formie, który odbył się na hipodromie Wola.
Z kulturą o odpadach to też prace nad scenariuszem spektaklu, którego treść będzie przybliżała zasady funkcjonowania poznańskiego systemu odpadowego. Więcej o projekcie piszemy TUTAJ.