Zmieniajmy świat miłością do natury, czyli małe gesty = wielki wpływ

Pierwszy odcinek podcastu "Masz wpływ" już do odsłuchania na najpopularniejszych platformach streamingowych. Cykl podcastów wchodzi w skład projektu pod nazwą "Z kulturą o odpadach", realizowanego przez Wydział Gospodarki Komunalnej wspólnie z Estradą Poznańską. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Anetą Chmielińską autorką podcastu"Dzikoprzygody".

Grafika pokazuje fotografię Anety Chmielińskiej z którą rozmawiano w trakcie realizacji 1 odcinka podcastu "Masz wpływ". W górnym lewym rogu znajduje się symbol recyklingu. Zawiera tytuł podcastu: O edukacji przyrodniczej najmłodszych, o śmieciach w naturze i o tym, że każdy z nas ma wpływ! - grafika artykułu
Masz wpływ - cykl podcastów realizowany w ramach Projektu "Z kulturą o odpadach" przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Estradę Poznańską

Jak rozmawiać z dziećmi o przyrodzie? Jak uczyć je sprzątać odpady? Czy śmieci zniechęcają do wyjścia na łono natury? O tym i wielu innych arcyciekawych sprawach Mikołaj Basiński rozmawia z Anetą Chmielińską. Posłuchaj, wszyscy mamy wpływ na nasz świat.

Masz wpływ - odcinek 1. Rozmowa z Anetą Chmielińską "O edukacji przyrodniczej najmłodszych, o śmieciach w naturze i o tym, że każdy z nas ma wpływ!"

Film

Słuchaj również na:

SPOTIFY

PODIGEE

APPLE PODCASTS

oraz na kanałach:

video.POZnan*

i YouTube

Aneta Chmielińska jest zakochaną w naturze pedagożką leśną. W swoim podcaście "Dzikoprzygody" odsłania przed małymi i dużymi świat przyrody i astronomii. Autorka książek "Górskie Opowieści. Wędrówka tropem tajemnic natury" i "Dzikie Opowieści. Szlakiem gawęd o przyrodzie". Analogowa astronautka, entuzjastka wędrówek długodystansowych i pasjonatka neurobiologii.

Premiera kolejnego odcinka "Masz wpływ" 19 kwietnia. Zapraszamy!

* Z bohaterami podkastów "Masz wpływ" rozmawia Mikołaj Basiński - lider inicjatywy "Szukam w lesie", również twórca internetowy, bloger, edukator. Jako leśny aktywista, praktyk ekologii pozytywnej i pasjonat przyrody, opowiada o problemach i pięknie leśnych ekosystemów na kanale YouTube.

Wszystkie odcinki podkastu:
Masz wpływ odc. 1 - rozmowa z Anetą Chmielińską. Zapraszamy do słuchania.
Masz wpływ odc. 2 - rozmowa z Kasią Wągrowską [Ograniczam się]
Masz wpływ odc. 3 - rozmowa z Agatą Kamykowską i Martą Mietelską-Topór [Crush on Trash]

Z kulturą o odpadach

Na początku 2023 roku Wydział Gospodarki Komunalnej podjął współpracę z Estradą Poznańską. Zaplanowano szereg działań edukacyjnych z wykorzystaniem doświadczenia i narzędzi jakimi dysponuje ta miejska jednostka kultury.
Jednym z założeń projektu było nagranie podkastów o tematyce szeroko rozumianej ekologii i bioróżnorodności w powiazaniu z istotą efektywnej i prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi.
Współpraca z Estradą zaowocowała również książką dla dzieciTrzy popołudnia Poli. To krótkie, połączone z zadaniami odpadowymi opowiadanie skierowane do najmłodszych mieszkańców Poznania. Oficjalna premiera książeczki odbyła się 18 maja podczas rodzinnego festynu Poznań w Formie, który odbył się na hipodromie Wola.
Z kulturą o odpadach to też prace nad scenariuszem spektaklu, którego treść będzie przybliżała zasady funkcjonowania poznańskiego systemu odpadowego. Więcej o projekcie piszemy TUTAJ.