Wmurowano kamień węgielny pod nową serwerownię Beyond.

28 stycznia 2015 na terenie budowy przy ul. Dziadoszańskiej w Poznaniu odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję Centrum Badań Technologii Informatycznych realizowaną przez poznańską spółkę z branży informatycznej Beyond.pl. 

b
beyond

Będzie to największe i najnowocześniejsze Data Center w Polsce. Prezydent Miasta Jacek Jaśkowiak uczestniczył w uroczystości i podpisał akt erekcyjny.

Pod względem technologii nowa inwestycja jest porównywalna z najlepszymi obiektami należącymi do największych, globalnych firm takich jak Gogle czy Facebook. Inwestycja Beyond to 6300 mkw. doskonałej powierzchni technologicznej, ponad 100 tys. serwerów, wsparcie dla rozwoju chmury obliczeniowej, najwyższa efektywność energetyczna, najwyższy poziom bezpieczeństwa, pełen zakres usług dedykowanych klientom i partnerom biznesowym.

Oprócz oferty Data Center w Centrum Badań Technologii Informatycznych Beyond.pl będą realizowane projekty badawcze i wdrożeniowe, dedykowane partnerom biznesowym, MŚP, dostawcom rozwiązań IT oraz mieszkańcom regionu, nastawione na opracowanie i zastosowanie nowych rozwiązań z zakresu informatyki (np. w obszarze "cloud computing").