Kobiety chcą się uczyć AI. Trwa 7. edycja Uniwersytetu Sukcesu prowadzonego przez Fundację Digital University

Uniwersytet Sukcesu to roczny, bezpłatny program stypendialny, który wspiera młode kobiety (18-25 lat) - często wychowanki domów dziecka lub osoby z rodzin o niskich dochodach - w zdobywaniu kompetencji przyszłości i wejściu na rynek pracy. Organizatorem inicjatywy jest Fundacja Digital University.
- Stworzyliśmy ten program w 2019 roku, by zwiększyć udział kobiet w branży technologicznej i otworzyć przed nimi realne możliwości wejścia do zawodów IT. Od nauki programowania przeszliśmy do kompleksowego przygotowania uczestniczek do wyzwań współczesnego rynku pracy - dziś szczególny nacisk kładziemy na kompetencje z zakresu sztucznej inteligencji. Naszym celem jest nie tylko rozwój umiejętności przyszłości, ale także wyposażenie kobiet w praktyczne narzędzia, pewność siebie i niezależność, które umożliwią im świadome kształtowanie swojej ścieżki zawodowej - podkreśla Ela Wojciechowska, prezeska Fundacji Digital University.
Uniwersytetu Sukcesu - rok warsztatów, spotkań i kursów
Program składa się z kilku uzupełniających się elementów: tygodniowego campu motywacyjno-rozwojowego, indywidualnych spotkań z doradcą HR, sesji mentoringowych z doświadczonymi ekspertami i 30-godzinnego kursu praktycznego wykorzystania AI.
W tegorocznej edycji uczestniczki wezmą udział w intensywnych warsztatach z zakresu komunikacji, pewności siebie, planowania kariery, wystąpień publicznych, ale też poznają narzędzia generatywnej AI i sposoby ich wykorzystania w codziennej pracy. Dodatkowo czeka je profesjonalna sesja zdjęciowa do CV, testy osobowości i liczne prelekcje inspiracyjne. Wśród trenerów tegorocznej edycji znaleźli się m.in.: Marek Grzywna, Paweł Pilarczyk, Wojciech Wątor - eksperci z doświadczeniem w branży technologicznej, mediach i edukacji.
Program, który działa
Do tej pory w programie wzięło udział już 412 absolwentek, zrealizowano ponad 700 godzin warsztatowych, ponad 4000 godzin mentoringowych, a łączna wartość przyznanych stypendiów przekroczyła 5 milionów złotych. Uniwersytet Sukcesu wsparło ponad 50 firm partnerskich, a jego uczestniczki podkreślają, że udział w programie był punktem zwrotnym w ich życiu. - Przed udziałem w Uniwersytecie Sukcesu czułam się zagubiona i niepewna co do swojej przyszłości. Wydawało mi się, że wszyscy wokół mnie osiągają sukcesy, podczas gdy ja wciąż nie potrafiłam odnaleźć własnej drogi. Decyzja o aplikowaniu do programu okazała się jednak jednym z najlepszych wyborów w moim życiu - wyznaje Karolina, stypendystka VI edycji program.
Zobacz również

VII edycja Uniwersytetu Sukcesu wystartowała!

Jesteśmy najlepszą jednostką obsługi inwestorów w Polsce!

Przewodnik po 3. edycji Hybrydowych Targów Pracy dla Osób z (Nie)pełnosprawnościami
