Poznańscy studenci zajmą się śladem węglowym

"PhD: Poznań hack Day" to nowe, poznańskie wydarzenie, skierowane do studentów wielkopolskich uczelni. Pierwsza edycja miejskiego hackathonu odbędzie się 23 kwietnia 2022. Zespoły będą projektować rozwiązania, dotyczące ekologii i redukcji śladu węglowego. Zgłoszenia przyjmowane są online do 15 kwietnia.

PhD: Poznań hack Day odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia w siedzibie WT Technology. - grafika artykułu
PhD: Poznań hack Day odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia w siedzibie WT Technology.

Młodzi programiści powalczą w trzech kategoriach: najlepszy pomysł, najlepszy prototyp i najciekawsza technologia. W każdej główna nagroda wynosi 1000 zł. Wykonanie i prezentacja projektów jest dowolna. Od aplikacji mobilnych, przez internetowe, po rozwiązania z użyciem sztucznej inteligencji czy virtual reality: narzędzie można stworzyć w każdym z obszarów. Ważne, żeby w pracach zawrzeć motyw przewodni. - W tym roku chcemy wziąć na tapet ekologię i ślad węglowy - mówi Tomasz Wagner z WT Technology, koordynator PhD - 22. kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Postanowiliśmy świętowanie zamienić w czyn. Pomysły studentów mogą wpłynąć na zrównoważone zmiany otoczeniu.Najwazniejszy jest pomysł -na tym etapie jest wazniejszy niz kompletne rozwiązanie.

Hackathon zaplanowano na sobotę, 23 kwietnia w siedzibie organizatora - poznańskiej firmy IT Wunderman Thompson Technology na ul. Murawa 12-18 w Poznaniu. Aby zgłosić zespół (liczący 1-6 osób) wystarczy wypełnić formularz. Wydarzenie objęli swoim patronatem: Invest in Poznań, Politechnika Poznańska oraz studenci z Akademickiego Koła Aplikacji Internetowych (AKAI). - Hackathony to moment na sprawdzenie rzeczywistych umiejętności. Liczy się działający prototyp i przemyślany pomysł. - mówi Łukasz Sztukiewicz, Project Manager z AKAI - Hackathon uczy podziału pracy w grupie, testowania pomysłów i szybkiego rozwiązywania problemów. Jednak najważniejsza jest dobra zabawa.

Poznań hack Day uzupełnia ofertę miasta, skierowaną do studentów nowych technologii. Wielkopolska rozwija się w obszarze IT. W regionie zarejestrowanych jest niemal 9 tys. firm sektora ICT. Na 7. uczelniach kształci się 6000 adeptów informatyki. W mieście odbywają się tematyczne meet-upy, a raz w roku organizowana jest konferencja Pozitive Technologies: efekt współpracy Urzędu Miasta i poznańskich firm IT. Dzięki współpracy pomiędzy biznesem, uczelniami i miastem, wspólnym projektom i wydarzeniom, Poznań jest w ostatnich latach wyraźniej obecny w świadomości społeczności IT. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników Poznań Hack Day i liczę na inspirujące projekty. - podsumowuje Katja Lożina, Dyrektor patronującego hackathonowi Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania.

Więcej informacji na temat PhD: Poznań hack Day można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebookuna blogu WT Technology oraz w regulaminie.

sieci społecznościowe