Poznańskie biuro kluczem do cyfrowej transformacji ROCKWOOL

Wraz z rozwojem Grupy ROCKWOOL rośnie również poznańskie centrum ROCKWOOL Global Business Centre, które rozszerza swoją działalności o nowe funkcje operacyjne i technologiczne, takie jak inżynieria i zakupy oraz badania i rozwój (R&D).

Poznańskie biuro kluczem do cyfrowej transformacji ROCKWOOL - grafika artykułu
Poznańskie biuro kluczem do cyfrowej transformacji ROCKWOOL

Wiodący na świecie producent wełny mineralnej rozwija się i intensywnie inwestuje w narzędzia cyfrowe i umiejętności niezbędne do modernizacji swoich fabryk na świecie. Aby to osiągnąć Firma ROCKWOOL postawiła przede wszystkim na rozwój swojego biura w Poznaniu, gdzie zdecydowała się stworzyć "centre of excellence".

"Przetwarzanie naszych danych operacyjnych, organizowanie i rozumienie ich oraz wykorzystywanie tych informacji do ulepszania i wprowadzania innowacji ma fundamentalne znaczenie dla cyfrowej transformacji fabryk ROCKWOOL. Poza centralą firmy w Danii, to właśnie nasze poznańskie biuro znajduje się teraz w centrum tych wysiłków. Szukamy najlepszych kandydatów, którzy pomogą nam przeprowadzić transformację w naszym globalnym biznesie" - mówi Dorte Gram, Transition Manager, Group Operations & Technology.

Aby dokonać tej cyfrowej transformacji Dział Operations & Technology w ROCKWOOL poszukuje osób z szeregiem umiejętności cyfrowych, które dołączą do jej zespołów w Poznaniu, w tym: app developerów, digital twin developerów, data scientists, IT/OT lead architects, oraz senior project managerów, którzy potrafią prowadzić m.in. duże projekty wdrożeniowe IT/OT.

ROCKWOOL Global Business Centre (RGBS) otworzyło swoje biuro na Nowym Rynku na początku tego roku. Obecnie zespół liczy 350 specjalistów i do końca roku planuje zatrudnienie 80 nowych pracowników.RGBS nie jest "typowym" centrum usług wspólnych. W przeciwieństwie do innych tego typu biur w Polsce, które zazwyczaj zajmują się księgowością, administracją i IT, pracownicy RGBS prowadzą i wspierają różnorodne projekty międzynarodowe o fundamentalnym znaczeniu dla biznesu.

Kluczowe osoby, które będą poszukiwane aby wesprzeć nadchodzące transformacje w Grupie to m.in.: inżynierowie projektujący maszyny dla fabryk wełny mineralnej ROCKWOOL na całym świecie; specjaliści od oprogramowania i IT opracowujący aplikacje automatyzacyjne i mobilne dla biznesu i jego klientów; specjaliści ds. zakupów wspierający zakupy i przetargi; graficy tworzący obrazy, animacje i filmy do globalnych kampanii marketingowych, a także eksperci w zakresie controllingu, raportowania, wsparcia sprzedaży, obsługi podatkowej i wielu innych. Więcej o RGBS, o nowym biurze i kulturze pracy, znajdziesz: https://bit.ly/3xzoHcs

O Grupie ROCKWOOL

W Grupie ROCKWOOL angażujemy się we wzbogacanie życia każdego, kto styka się z naszymi rozwiązaniami. Nasza fachowa wiedza doskonale sprawdza się w radzeniu sobie z wieloma współczesnymi wyzwaniami związanymi ze zrównoważonym rozwojem.Wełna skalna to niezwykle wszechstronny materiał, stanowiący podstawę wszystkich naszych działań. Z zespołem ponad 12 000 oddanych kolegów i koleżanek z 40 krajów jesteśmy światowym liderem w produkcji rozwiązań z wełny skalnej. Od izolacji budowlanych, akustycznych sufitów oraz zewnętrznych okładzin fasadowych, przez rozwiązania ogrodnicze i zmodyfikowane włókna używane w przemyśle, aż do izolacji dla przemysłu i energetyki oraz przemysłu morskiego i przybrzeżnego.

sieci społecznościowe