Co powstanie przy rondzie Rataje?

Na początku maja radni przyjęli miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego "Łacina - Południe - część A" w Poznaniu, dzięki czemu już niedługo przy rondzie Rataje będą mogły stanąć nowoczesne wieżowce. W naszym cyklu publikacji na temat nieruchomości miejskich przedstawiamy dziś bliżej dwie działki położone właśnie przy rondzie Rataje.

Najwyższe budynki będą mogły stanąć przy samym rondzie Rataje - grafika artykułu
Najwyższe budynki będą mogły stanąć przy samym rondzie Rataje

Już samo położenie jest kluczowym atutem tych nieruchomości. Rondo Rataje jest istotnym węzłem komunikacyjnym Poznania, w którym krzyżują się liczne linie tramwajowe i autobusowe, a wybiegająca z ronda ul. Krzywoustego prowadzi do węzła autostradowego Krzesiny. Od Dworca Głównego i terenów targowych dzieli nieruchomości odpowiednio 5 i 6 przystanków tramwajowych. Nieopodal znajdują się tereny rekreacyjne wokół Jeziora Maltańskiego i kampus Politechniki Poznańskiej.

Oba pola inwestycyjne o pow. odpowiednio 5.507 m² i 12.240 m² objęte są obowiązującym mpzp Rja: "Łacina - Południe - część A" w Poznaniu i zgodnie z nim przeznaczone na funkcje usługowe. Potencjalny nabywca będzie mógł postawić tutaj biurowiec, hotel lub dom studencki. Atrakcyjność nieruchomości zwiększa fakt, że mpzp dopuszcza na części działek 2U i 3U dominanty o wys. 64 m i 100 m. Na pozostałym obszarze budynki muszą mieć wysokość od 17 do 25 m. Dopuszczalna powierzchnia zabudowy to maksymalnie 57% powierzchni działek. Ze względu na strategiczne położenie oczekiwana jest wysokiej jakości architektura. Potencjalnemu nabywcy inwestycja gwarantuje zyski i daje możliwość stworzenia budynków, które staną się ikonami prawobrzeżnego Poznania, a użytkownikom łatwo dostępne miejsce pracy czy pobytu. 

Realizacja ustaleń planu zagospodarowania przestrzennego dopełni założenie urbanistyczne Łaciny i nada nową jakość tej części Poznania, a dwa wysokie budynki staną się charakterystycznym punktem na mapie miasta. Dodatkową atrakcję stanowić będą roztaczające się z wyższych pięter widoki.

sieci społecznościowe