BOI Team w czasach pandemii

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wszystkim plany na 2020 rok. Nam też.Odwołaliśmy zaplanowane wyjazdy na targi i konferencje w Polsce i za granicą. Nie możemy też spotykać się z Wami na żywo. Jednak wciąż jesteśmy dla Was i #działamy. Sprawdzajcie regularnie naszego Facebooka, tam będziecie mogli poznać nas bliżej. Tymczasem kilka słów o tym, nad czym pracujemy obecnie.

Zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Inwestorów! - grafika artykułu
Zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Inwestorów!

W Urzędzie Miasta Poznania tryb home office przed pandemią nie był stosowany. Jednak Prezydent Jacek Jaśkowiak już 13 marca podjął decyzję o przejściu na pracę zdalną urzędników. My również w Biurze Obsługi Inwestorów zaczęliśmy zdalną pracę, dostosowując się do zmieniających się potrzeb inwestorów.

Nowe wyzwania i cele BOI

Niestety, w pierwszej kolejności musieliśmy również odwołać najbliższe wyjazdy na konferencje i targi, które nie mogły się odbyć z powodu pandemii, m.in. MIPIM (targi nieruchomości i inwestycji w Cannes) czy Infoshare (konferencja IT) w Gdańsku. Okazało się, że możemy pozostawać w stałym kontakcie z inwestorami, nawet pracując zdalnie z naszych domów. W pracy pojawialiśmy się rotacyjnie, aby załatwić najważniejsze biurowe sprawy, jak np. wysłanie poczty, czy przekazanie faktur.

Pojawiły się nowe inicjatywy i zadania dla naszego Biura. We współpracy z Wydziałem Oświaty przeprowadziliśmy zbiórkę sprzętu komputerowego dla uczniów, którzy nie mieli możliwości skorzystania z nauczania zdalnego, ze względu na brak komputera. Dziękujemy poznańskim firmom za zaangażowanie się w tą akcję! Przygotowaliśmy także cykl artykułów, gdzie poznańskie centra usług nowoczesnych podzieliły się swoimi doświadczeniami z pracy zdalnej. 

Nieprzerwanie zajmujemy się promocją miejskich nieruchomości oraz wsparciem inwestorów z tej i innych kluczowych branż. Oferujemy indywidualną obsługę dla obecnych inwestorów oraz prowadzimy nowe, potencjalne projekty.

Jesteśmy online!

Współorganizowaliśmy webinar "COVID-19 sytuacja prawna i podatkowa przedsiębiorców oraz instrumenty wsparcia" z Brytyjsko-Polską Izbą Przemysłowo-Handlową. Kolejne spotkanie on-line "Dyskusja liderów biznesu" z udziałem dyrektor BOI Katji Lożiny odbędzie się 26 maja o godz. 10:00. Webinar ten organizowany jest przez CBRE. Będą w nim uczestniczyć także przedstawiciele firm Sonalake, TPA i Grafton Recruitment.

Zaplanowaną na październik konferencję pozitive technologies dla branży IT planujemy zorganizować jako event online. Jesteśmy otwarci na współpracę z kolejnymi firmami, które chcą się włączyć w tworzenie tego wydarzenia.

I w social media!

Wciąż aktywnie komunikujemy się z Wami poprzez naszą stronę na Facebooku - Invest in Poznań. Publikujemy tam ważne wiadomości dla przedsiębiorców w kontekście COVID-19, informacje o planowanych eventach, którym patronujemy, pomujemy także miejskie nieruchomości na sprzedaż i udostępniamy nowinki z rynku nieruchomości. Od dzisiaj na naszym fanpage'u także nowy cykl, w którym przedstawimy nasz zespół.

sieci społecznościowe