Cyberbezpieczeństwo po poznańsku: F-Secure

Nikt nie zna się na cyberbezpieczeństwie tak jak F-Secure. Od trzech dekad firma wprowadza innowacje w obszarze bezpieczeństwa cyfrowego, chroniąc dziesiątki tysięcy firm i miliony ludzi. Wyrafinowana technologia F-Secure łączy w sobie siłę uczenia maszynowego z wiedzą ekspertów ds. bezpieczeństwa, którzy brali udział w większej liczbie europejskich dochodzeń dotyczących cyberprzestępczości niż jakakolwiek inna firma na rynku. Produkty firmy sprzedawane są na całym świecie przez ponad 200 operatorów Internetu i telefonii komórkowej oraz tysiące sprzedawców.

Poznańskie biuro F-Secure
Poznańskie biuro F-Secure

W Poznaniu mieści się oddział R&D F-Secure, gdzie rozwijane są usługi i produkty z zakresu bezpieczeństwa IT w obszarze korporacyjnym. To zaawansowane narzędzia, które pozwalają analizować, zwalczać oraz zapobiegać cyberzagrożeniom. Produkty F-Secure dla biznesu to m.in. rozwiązania pozwalające na zabezpieczenie urządzeń firmowych, skaner podatności systemów, a także platforma wspierająca wykrywanie i reagowanie na cyberataki - wszystkie te rozwiązania działają w chmurze. W Poznaniu oddział F-Secure zajmuje się również testami penetracyjnymi, czyli przeprowadzaniem kontrolowanych ataków, które mają na celu poprawienie poziomu zabezpieczeń w organizacji, oraz monitorowaniem i analizą zagrożeń 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu, w ramach Rapid Detection&Response Center. Rozwijany jest też projekt badawczy - sieć honeypotów (pułapek na cyberprzestępców) rozrzucona po całym świecie, która pozwala obserwować trendy w atakach w Internecie.

Biuro firmy w Poznaniu rośnie bardzo dynamicznie. W ciągu trzech lat liczba pracowników poznańskiego biura zwiększyła się czterokrotnie. Obecnie jest nas ponad 100 osób. Leszek Tasiemski, do niedawna szef poznańskiego oddziału, objął rolę wiceprezesa firmy i szefa globalnego działu badań i rozwoju, co oznacza zarządzanie grupą niemal 180 inżynierów zatrudnionych w 4 lokalizacjach F-Secure na świecie.

Najczęściej poszukiwani pracownicy to programiści Backend (AWS/Python/JS, Java,.Net) i Frontend (JavaScript), ale też DevOps/AWS Engineer, Specjaliści ds. testów, oraz analitycy i konsultanci ds. bezpieczeństwa.

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej, o tym, co się dzieje w poznańskim biurze F-Secure, sprawdźcie ich kanał YouTube:

  • "Rapid Detection Center watching your back 24/7" (KLIK)
  • "Developer - Join us!" (KLIK).