Nordcloud nie zwalnia tempa

Nordcloud to międzynarodowa firma, specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań chmurowych w oparciu o platformy AWS, MS Azure oraz GCP zarówno w zakresie infrastruktury, jak i budowy aplikacji cloud native. W Poznaniu zatrudnia już blisko 100 osób i wciąż prowadzi rekrutację na ciekawe stanowiska.

Nordcloud
Nordcloud

Spółka powstała w 2011 roku w Helsinkach i obecnie zatrudnia ponad 400 osób m.in. w Szwecji, Norwegii, Danii, UK, Holandii, Niemczech i w Polsce. Firma oferuje wsparcie przy realizacji projektów dla klientów korporacyjnych, będących liderami rynku w różnych sektorach rynku, takich jak sektor motoryzacyjny, bankowy czy energetyczny.

Rok temu o tej porze, w Nordcloud Polska w Poznaniu pracowało mniej niż 30 osób, w czerwcu ubiegłego roku firma zmieniła biuro na większe, w przestrzeni biurowej Kupca Poznańskiego a obecnie zatrudnia już 90 osób. Nie przestaje aktywnie rekrutować i można śmiało powiedzieć, że stała rekrutacja dotyczy AWS, Azure i GCP Architektów. Szczegóły można sprawdzić tutaj a przykłady na aktywne budowanie społeczności można podglądać m.in. na firmowym Instagramie. W celu zwiększenia znaczenia i rozpoznawalności firmy Nordcloud na rynku lokalnym 1 kwietnia odbyło się otwarcie nowego biura w Warszawie.

W lutym tego roku, Nordcloud otrzymał 20 mln euro dofinansowania w ramach europejskiego programu Horyzont 202 o czym można przeczytać tutaj. Kwota w całości ma być przeznaczona na dalszy intensywny rozwój spółki, który realizowany będzie między innymi przez zwiększenie liczby pracowników o ok. 500 osób w skali globalnej oraz rozwój działów związanych z badaniami i rozwojem.

Dzięki wsparciu finansowemu, otrzymanemu w ramach inicjatywy Horyzonty 2020, Nordcloud ma szansę zwiększyć swoją innowacyjność, a dzięki temu dostarczać najwyższej jakości usługi swoim klientom.

Osoba do kontaktu:

Country Manager,

Henri Jääskeläinen

+48 731 407 479