W Poznaniu powstaje jedno z europejskich centrów rozwoju technologii 5G

Tietoevry, globalna firma IT ze skandynawskim rodowodem, ogłosiła właśnie, że otworzy w Poznaniu jedno z europejskich centrów rozwoju technologii 5G. Zatrudnienie znajdzie tu nawet 400 pracowników specjalizujących się w sieciach internetowych i szeroko pojętej telekomunikacji.

W Poznaniu powstaje jedno z europejskich centrów rozwoju technologii 5G - grafika artykułu
W Poznaniu powstaje jedno z europejskich centrów rozwoju technologii 5G

Poznań przyciąga firmy IT

Poznański rynek IT zyskuje jednego z największych graczy świata nowych technologii. Poznań to jeden z najważniejszych biznesowych ośrodków na mapie Polski. W ostatnich latach dynamicznie rozwija się tu sektor nowych technologii. Do grona najważniejszych firm poznańskiego świata IT dołącza teraz Tietoevry. To będzie szósty oddział skandynawskiej korporacji w Polsce. Pod wieloma względami będzie to jednak przedsięwzięcie wyjątkowe.

 - Wybraliśmy Poznań na lokalizację naszego centrum rozwoju technologii 5G nieprzypadkowo - mówi Michał Mariański, Manager odpowiedzialny w Tietoevry za obszar Telecom. - Stolica Wielkopolski dysponuje rzeszą wysoko wykwalifikowanych pracowników - nie tylko programistów, ale także specjalistów w dziedzinie telekomunikacji. Mocnymi stronami miasta są także ciekawa i różnorodna oferta edukacyjna poznańskich uczelni oraz zaplecze biurowe, które pozwolą nam stworzyć prężnie działające centrum nowych technologii. Liczymy, że właśnie ten potencjał pozwoli nam rozwijać zaawansowane projekty 5G dla naszych klientów na całym świecie.

Technologie przyszłości

Sieci 5G szturmem wkroczyły do świata nowych technologii sieciowych i wciąż dynamicznie się rozwijają. To podstawa funkcjonowania otaczającej nas rzeczywistości, w tym administracji państwowej czy innowacyjnej gospodarki. O jej wartości wie każdy, kto korzystał z internetu lub aplikacji z telefonu mającego dostęp do sieci 5G. Warto przy tym wspomnieć, że nie jest to technologia, która jest już zamkniętym projektem - nad jej rozwojem pracują setki tysięcy specjalistów na świecie, a do grona liczących się centrów tego globalnego projektu dołączy właśnie poznański oddział Tietoevry.

Branża telekomunikacyjna to jeden z nielicznych sektorów, które nie tylko nie ucierpiały na pandemii, ale wręcz rozwijały się jeszcze szybciej. Nie byłoby możliwości pracy zdalnej milionów osób na świecie, gdyby nie szybkie i stabilne połączenia internetowe. Programiści zatrudnieni w poznańskim oddziale Tietoevry będą pracować nad rozwiązaniami, które pozwolą na jeszcze bardziej efektywną komunikację.

Skandynawska firma poszukuje talentów

Kto znajdzie się na celowniku rekruterów z poznańskiego oddziału Tietoevry? Przede wszystkim programiści. Szczególnie poszukiwani będą specjaliści z wiedzą na temat telekomunikacji oraz znajomością języków programowania C oraz C++. Tietoevry to jeden z liderów w dziedzinie wspierania rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, dzięki czemu duża część projektów oparta jest o najnowsze technologie 5G. Ciekawe portfolio projektowe oraz wsparcie kadry specjalistów z dużym doświadczeniem w branży stwarzają możliwość rozwoju w dziedzinie telekomunikacji dla pasjonatów i osób, które po latach programowania w innych językach chcą spróbować czegoś nowego.

- Unikatową cechą naszej firmy jest elastyczność w zarządzaniu ścieżkami rozwoju naszych pracowników. Umożliwiamy zmianę technologii i możliwość przechodzenia między projektami, by ułatwić pracownikom rozwój w wybranym przez siebie kierunku - podkreśla Katarzyna Wolska, Country HR Manager, której zespół odpowiada za rekrutacje dla poznańskiego oddziału Tietoevry.

Skandynawska kultura pracy

Na pracowników poznańskiego oddziału Tietoevry czeka wiele benefitów. Poza standardowymi pakietami medycznymi i sportowymi firma oferuje kursy językowe, hackathony, solidne budżety szkoleniowe, integracje zespołów, a dla osób spoza Poznania także pakiet relokacyjny. To, co wyróżnia Tietoevry, to skandynawska kultura pracy, w tym mocny nacisk na balans pomiędzy pracą a czasem wolnym.

- Czas wolny naszych pracowników to dla nas świętość. Szanujemy ich prawo do odpoczynku, spędzenia czasu z rodziną i pracy bez presji, w przyjemnej atmosferze. Dzięki temu wracają do pracy w pełni sił, a wielu z nich decyduje się pracować w naszej firmie przez długie lata - podkreśla Katarzyna.

O Tietoevry

Tietoevry tworzy technologię, która zmienia świat na dobre. Jest wiodącą firmą technologiczną o silnym skandynawskim dziedzictwie i globalnych możliwościach. Opierając się na podstawowych wartościach, takich jak otwartość, zaufanie i różnorodność firma współpracuje z klientami, aby budować cyfrową przyszłość, w której rozwijają się przedsiębiorstwa, społeczeństwa i ludzkość.

24 000 ekspertów Tietoevry na całym świecie specjalizuje się w rozwiązaniach chmurowych, danych i oprogramowaniu, obsługując tysiące klientów z sektora przedsiębiorstw i sektora publicznego w ponad 90 krajach. Roczny obrót firmy wynosi około 3 miliardów euro, a akcje spółki są notowane na giełdzie NASDAQ w Helsinkach, Sztokholmie oraz na Oslo Børs. Więcej informacji znajdziecie na www.tietoevry.com

sieci społecznościowe