- 15-17 marca Przedstawiciele Brna na Poznańskich Spotkaniach Targowych - Książka dla Dzieci i Młodzieży.

Targi Ksiażka dla Dzieci i Młodzieży to targi adresowane do  dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów,  twórców książki dziecięcej i młodzieżowej oraz wszystkich tych, którzy podejmują działania na rzecz promocji czytelnictwa  wśród najmłodszych.

Podczas tegorocznych targów   ofertę przedstawiło blisko 50 wystawców. Były wśród  nich przede wszystkim polskie wydawnictwa specjalizujące się w publikacjach dla dzieci i młodzieży, a także instytucje kulturalne oraz miasta partnerskie Poznania: Brno (Czechy), Györ  (Węgry).

W tym roku Miasto Brno tradycyjnie reprezentowali przedstawiciele Biblioteki Mahena, która jest partnerem poznańskiej Biblioteki Raczyńskich.


- 22 stycznia - Nagroda Miasta Brna dla Prezydenta Miasta Poznania

22 stycznia Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Tomasz J. Kayser odebrał w imieniu Prezydenta Ryszarda Grobelnego Nagrodę Miasta Brna w kategorii "współpraca międzynarodowa Miasta Brna". Nagroda przyznawana jest corocznie od 1993 roku osobom, których działalność lub dokonania wzbogaciły życie publiczne Brna oraz przyczyniły się do promocji miasta. Prezydent Grobelny jest czwartym przedstawicielem zagranicznego miasta europejskiego, któremu Brno przyznało tę nagrodę. Wcześniej Nagrodą Miasta Brna wyróżniony został Edmond Hervé, były mer Rennes, a także merowie Stuttgartu i Wiednia.

Wizyta Pierwszego Zastępcy w Brnie była okazją do wymiany doświadczeń w dziedzinie rozwoju miast. 23 stycznia w Urban Centrum - centrum informacji o planach i projektach inwestycyjno-rozwojowych miasta - Tomasz J. Kayser spotkał się z Marie Zezulkovą Dyrektor Biura Strategii Miasta Brna. Zastępca Prezydenta zapoznał się ze strategią rozwoju Brna, miał również możliwość zobaczyć dwie realizacje - nowoczesny kampus uniwersytecki Brna i zrewitalizowane podziemia miasta tworzące trasę turystyczną Labyrint pod Zelným trhem.


- 17-20 stycznia - Poznań na Międzynarodowych Targach Turystyki Regionalnej Regiontour w Brnie

Targi turystyczne REGIONTOUR - jedne z największych targów w Europie Środkowej promujące turystykę regionalną - odbyły się w Brnie od 17 do 20 stycznia. Targi odwiedziło blisko 30 tysięcy osób. Goście targowi pochodzili oczywiście z Czech a także z 9 zagranicznych krajów, zwłaszcza z Chorwacji, Polski i Słowacji.

W centrum prasowym Targów akredytowanych było 337 dziennikarzy, w tym 20 przedstawicieli zagranicznych mediów ze Słowacji i Włoch. W inauguracji targów udział wzięli przedstawiciele czeskiego rządu, władz regionalnych i lokalnych, duchowieństwa i różnych ważnych instytucji i organizacji.

Miasto Poznań prezentuje swoją ofertę turystyczną podczas targów REGIONTOUR na stoisku miast partnerskich Brna nieprzerwanie od 2003 roku. Prezentacja odbywa się na zaproszenie Miasta Brna w ramach współpracy miast partnerskich.


- 18-20 kwietnia - Wizyta studentów z Brna

Poznań odwiedziła 45 osobowa grupa studentów i wykładowców z partnerskiego Brna, w celu zapoznania się z różnymi aspektami zagospodarowania odpadów w Poznaniu oraz z polityką promocji zagranicznej Poznania. Wizyta zrealizowana została w ramach projektu MUNISS, wspólnego przedsięwzięcia kilku brneńskich uczelni mającego na celu pogłębienie współpracy szkół wyższych z Urzędem Miasta Brna i Regionalną Izbą Handlową Południowych Moraw. 19 kwietnia odbyło się spotkanie w Urzędzie Miasta w czasie którego Anna Wawdysz z Wydziału Rozwoju i Karolina Sondej z Biura Promocji przedstawiły przykłady zagranicznych kampanii promujących Poznań. Tego samego dnia grupa zwiedziła  Składowisko Odpadów w Suchym Lesie  Norbert Kurczyna z Zakładu Zagospodarowania Odpadów sp. z o.o. przedstawił gościom z Brna politykę zagospodarowania odpadów. Gratowisku przy ul. Wrzesińskiej gości oprowadził Prezes Zarządu ZZO Krzysztof Krauze. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej