• Targi Regiontour w Brnie

W dniach 16-20 stycznia 2019 r. Poznań reprezentowany był na targach turystycznych Regiontour przez przedstawiciela Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT. Delegacja Poznania jest zapraszana co roku do udziału w targach. Jest to okazja do promocji atrakcji turystycznych Poznania wśród mieszkańców Brna i okolic, a także zwiedzających z innych stron Czech oraz z innych krajów. Jest to również sposobność do odnowienia lub nawiązania kontaktów z przedstawicielami innych miast partnerskich Brna z Francji, Niemiec, Ukrainy czy Wielkiej Brytanii.

  • Tour Salon 2019 z udziałem delegacji z miast partnerskich

W dniach 31 stycznia - 4 lutego 2019 r., na zaproszenie Prezydenta Miasta Poznania, przedstawiciele Brna, Charkowa i Kutaisi wezmą udział w Targach Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu. Oprócz prezentacji atrakcji turystycznych miast, wizyta w Poznaniu jest też okazją do rozmów o planach działań na rok 2019, dot. np. obchodów 10-lecia współpracy z Kutaisi.

  • URBIS Smart City

W dniach 5-6 czerwca 2019r. przedstawiciele Miasta Poznania wzięloi udział w Targach i Konferencji Smart Cities URBIS w Brnie. Głównym celem wydarzenia była wymiana dobrych praktyk w dziedzinie Smart City i Smart Region w regionach Europy Środkowej.

  • Wizyta pani Katarzyny Kierzek- Koperskiej, Zastępczyni Prezydenta Miasta Poznania, w Brnie

W dniach 15-18 lipca zorganizowany został wyjazd studyjny do Czech, będacy pierwszym etapem projektu Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju "PL-CZ EKOPROJKET 2019: wymiana dobrych praktyk w zakresie systemów prosumenckich" realizowanego w ramach konkursu dotacyjnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W wyjeździe udział wzięła między innymi Katarzyna Kierzek- Koperska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Poznania. Uczestnicy odwiedzili Litomierzyce, Pragę oraz w Brno. W naszym mieście partnerskim gości przyjął pan Tomas Kolacny, Zastępca Prezydenta Miasta Brna.

  • Wizyta delegacji z Brna

W dniach 7-9 października 2019 r. w Poznaniu gościli przedstawiciele Brna, miasta partnerskiego Poznania, w związku z Dniami Kultury Czeskiej. Goście wzięli udział w otwarciu wystawy w Bibliotece Raczyńskich dot. 100-lecia czeskiego komiksu, w warsztatach bibliotecznych dla dzieci oraz w wystawie "100 lat Czechosłowacji", prezentowanej na UAM.

  • Wizyta gości z Charkowa, Brna i Takasaki

Na zaproszenie Miasta Poznania, w 20. edycji Maratonu Poznańskiego udział wzięli biegacze z dwóch miast partnerskich Poznania: z Charkowa i Brna. Dodatkowo w jubileuszowym biegu pojawili się przedstawiciele japońskiego miasta Takasaki, z którym Poznań od kilku lat intensywnie współpracuje, głownie w zakresie sportu. Biegaczom towarzyszyli przedstawiciele Fundacji Takasaki, promującej polsko- japońskie kontakty.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej