"Lato na Madalinie 2016" na ostatniej prostej

Lato na Madalinie to akcja polegająca na rewitalizacji dawnej zajezdni tramwajowej i uczynieniu z niej tętniącego życiem miejsca spotkań oraz wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych, sportowych. Dlatego od 4. czerwca do 4. września w każdy weekend bramy nieczynnej zajezdni otwarte zostają dla Poznaniaków, aby tam wspólnie mogli spędzać czas, bawić się, uczyć i zdobywać nowe umiejętności na warsztatach, oglądać występy artystów oraz integrować się poprzez rozmaite działania angażujące zarówno dzieci, jak i ich rodziców czy seniorów. Inicjatywa ma charakter niekomercyjny, a wszystkie atrakcje są darmowe i ogólnodostępne. Jest to druga edycja "Lata na Madalinie" - zeszłoroczna została bardzo dobrze przyjęta i oceniona - w mediach określono ją jako jedną z najlepszych form rewitalizacji w Poznaniu.

Jak na czas Lata na Madalinie zmienił się teren zajezdni? Surowy i nie do końca przyjazny poprzez specyfikę obiektu teren zajezdni na czas trwania akcji przeszedł metamorfozę w miejsce atrakcyjne i bezpieczne dla rodzin z dziećmi. Zajezdnia stała się plażą (wysypane zostało ok. 180 ton piasku) z torem wodnym (jest to jedyny w Poznaniu tor do skimboardingu), a na wybudowanym specjalnie w miejscu torów podeście mają miejsce rozmaite aktywności oraz prezentacje sceniczne. W tym roku dodatkowo zorganizowana została strefa malucha, usytuowana w głębi placu zajezdni. Dla dzieci starszych poza torem wodnym, dużą atrakcją są dwie trampoliny oraz rozmaite sprzęty sportowe. A dla najstarszych miejscem wypoczynku jest plaża i Madalińska kawiarenka.

 Od pierwszego weekendu wydarzenia na Madalinie cieszyły się dużym zainteresowaniem, a ilość osób znacznie wzrosła w stosunku do zeszłorocznej edycji. Na podstawie obserwacji można też ocenić, że wzrosła zdecydowanie także liczba osób regularnie przybywających na Madalinę, co łączyć można głównie z zajęciami cyklicznymi. Są to cotygodniowe zajęcia rozwojowe dla maluszków: Musical Babies i Tańce Malucha, dla dzieci starszych Angielski w działaniu i treningi "Bystry i dzielny" oraz zajęcia języka migowego dla wszystkich grup wiekowych. Ogromnym powodzeniem cieszą się także niedzielne zajęcia Zumby i jogi. Zajęcia cykliczne zachęcają do cotygodniowego uczestniczenia i wyrabiają niejako nawyk spędzenia tego czasu na Madalinie.

 Co ważne, na Madalinie działania trwają zawsze, niezależnie od pogody. Dzięki pawilonowi rozstawionemu na terenie zajezdni, nawet w deszczowe dni odbywają się wszystkie zaplanowane wydarzenia. 

 A przed nami jeszcze więcej ciekawych wydarzeń i wrażeń. Do końca akcji zaplanowane są następujące tematy weekendów:

"Podróże w czasie", 13/14/15. sierpnia "Wszystkie barwy sztuki i sztuka integracji", 20/21. sierpnia "Sport jest zabawą", 27/28. sierpnia "Odległe krainy" oraz na zakończenie 3/4 września "Witaj szkoło- szkoła na wesoło". Będą zatem spektakle i warsztaty teatralne, nietuzinkowe aktywności fizyczne, jak zapasy, szermierka, strzelnica paintballowa, Madalinę odwiedzą też prawdziwi zbrojni rycerze, tancerki Hula, muzycy z nietypowymi instrumentami, podróżnicy, rzemieślnicy, naukowcy... Słowem, w dawnej zajezdni tramwajowej, na Madalinie wszystko zdarzyć się może - tu po prostu trzeba być! Nie przegapcie! Wszystkie informacje dostępne są zawsze na stronie: www.facebook.com/zajezdniamadalinskiego/. Można także otrzymywać newslettera - wystarczy zapisać się wysyłając maila o treści "NEWSLETTER" na adres: latonamadalinie@wp.pl