Łączenie miast przez edukację
 

W dniach 16, 19 i 26 listopada br. odbędzie się już piąte międzynarodowe spotkanie unijnego projektu ON Board_ Connecting cities through Education (Łączenie miast przez edukację).

IV Forum Rozwoju Miast
 

Czy do tworzenia miasta przyjaznego potrzebne są konkretne kompetencje? Które z nich są kluczowe? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukać będą uczestnicy IV Forum Rozwoju Miast. Wydarzenie zaplanowano na 21-23 października. Zaproszenie do dyskusji przyjęli m.in. specjaliści z Amsterdamu, Berlina, Bilbao, Bolonii, Eindhoven, Jyväskylä, Kopenhagi, Londynu, Oslo, Tallina i Wiednia. W tym roku z powodu ograniczeń związanych z Covid-19 spotkanie z międzynarodowymi prelegentami odbędzie się online.

Obchody 30 lat samorządu w Poznaniu
 

W tym roku minęło 30 lat od pierwszych w pełni wolnych i demokratycznych wyborów samorządowych w powojennej Polsce. Z tej okazji już w najbliższą sobotę, 3 października na płycie Starego Rynku i dziedzińcu urzędu miasta odbędą się wydarzenia poświęcone 30-leciu odrodzenia poznańskiego samorządu. W programie: spektakl teatralny i otwarcie wystawy plenerowej. Obchody uświetni wręczenie pamiątkowych medali obecnym i byłym radnym Miasta Poznania.

Agencja Fitch potwierdziła rating Poznania
 

W piątek, 4 września agencja Fitch Ratings potwierdziła międzynarodowe długoterminowe ratingi dla Miasta Poznania dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej na poziomie "A-". Perspektywa ratingów jest stabilna. Oznacza to, że Miasto posiada bardzo wysoką zdolność do wywiązywania się z zaciągniętych zobowiązań finansowych.

Sprzęt z Shenzhen juz w Poznaniu
 

20 tysięcy masek ochronnych z Shenzhen trafiło właśnie do poznańskiego Urzędu Miasta. To efekt współpracy Poznania z chińskim miastem partnerskim. Maseczki pomogą w walce z epidemią koronawirusa.

Koronawirus w Poznaniu - specjalna strona
 

Aby zapewnić mieszkańcom i mieszkankom Poznania szybki dostęp do istotnych wiadomości, Miasto uruchamia specjalny portal. Można na nim znaleźć najważniejsze treści związane z koronawirusem: najnowsze komunikaty dotyczące działań Miasta, linki do niezbędnych dokumentów, kompleksowe informacje dla rodziców i seniorów, porady profilaktyczne.

Strona 1 2 56