Stress Resilient City czyli Miasto Odporne na Stres

Jak powinno wyglądać nowoczesne miasto odporne na kryzysy i zagrożenia, zwłaszcza te wynikające z pandemii? Jakie są potrzeby, obawy i priorytety jego mieszkańców? Odpowiedzi na te pytania szukają naukowcy z poznańskich uniwersytetów. Każdy może im pomóc i wziąć udział w ankiecie.

Raport o stanie Poznania - zapisy na debatę

W Biuletynie Informacji Publicznej oraz na portalu Bazy Danych Miasta pojawił się najnowszy "Raport o stanie Miasta Poznania za 2021 rok". 21 czerwca podczas sesji będą o nim dyskutować radni miejscy. W debacie mogą również wziąć udział poznanianki i poznaniacy, którzy zgłoszą taką chęć przewodniczącemu rady.

Wysoki rating Poznania

Agencja Fitch Ratings potwierdziła wysoki rating Poznania: A-. To najwyższy możliwy poziom dla polskiego miasta. Oznacza on, że Miasto ma bardzo wysoką zdolność do wywiązywania się z zaciągniętych zobowiązań finansowych. Równocześnie jednak agencja podkreśliła, że Polski Ład źle wpłynie na dochody lokalnych samorządów.

OK Poznań

Ruszył miejski program OK Poznań - dzięki niemu każdy, kto rozlicza podatki w Poznaniu, może skorzystać z licznych zniżek.

Ranking Polskich Miast Przyszłości

Poznań jest w grupie miast, które mają szansę najszybciej stać się nowoczesnymi, najlepiej dostosowanymi do zmieniającej się rzeczywistości aglomeracjami w perspektywie kolejnych trzech dekad.

Muzea w Poznaniu

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią, muzea zwiedziło 149,5 tys. osób, o dwie trzecie mniej niż rok wcześniej.

Enigma bez barier

Centrum Szyfrów Enigma realizuje projekt "Enigma bez barier". Jego celem jest przygotowanie dostępnej oferty edukacyjnej i kulturalnej dla osób z różnych grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Strona 1 2 59