
Samorządowcy, eksperci i przedstawiciele biznesu z całej Polski zebrali się w Poznaniu na kolejnym Europejskim Forum Samorządowym Local Trends. Równocześnie odbywa się Forum Rozwoju Miast.
Samorządowcy, eksperci i przedstawiciele biznesu z całej Polski zebrali się w Poznaniu na kolejnym Europejskim Forum Samorządowym Local Trends. Równocześnie odbywa się Forum Rozwoju Miast.
Jak powinno wyglądać nowoczesne miasto odporne na kryzysy i zagrożenia, zwłaszcza te wynikające z pandemii? Jakie są potrzeby, obawy i priorytety jego mieszkańców? Odpowiedzi na te pytania szukają naukowcy z poznańskich uniwersytetów. Każdy może im pomóc i wziąć udział w ankiecie.
Miejska Pracownia Urbanistyczna opublikowała raport podsumowujący przebieg drugiego etapu konsultacji społecznych, dotyczących projektu nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Poznania.
W Biuletynie Informacji Publicznej oraz na portalu Bazy Danych Miasta pojawił się najnowszy "Raport o stanie Miasta Poznania za 2021 rok". 21 czerwca podczas sesji będą o nim dyskutować radni miejscy. W debacie mogą również wziąć udział poznanianki i poznaniacy, którzy zgłoszą taką chęć przewodniczącemu rady.
Agencja Fitch Ratings potwierdziła wysoki rating Poznania: A-. To najwyższy możliwy poziom dla polskiego miasta. Oznacza on, że Miasto ma bardzo wysoką zdolność do wywiązywania się z zaciągniętych zobowiązań finansowych. Równocześnie jednak agencja podkreśliła, że Polski Ład źle wpłynie na dochody lokalnych samorządów.
Ruszył miejski program OK Poznań - dzięki niemu każdy, kto rozlicza podatki w Poznaniu, może skorzystać z licznych zniżek.
Do końca listopada w Poznaniu wskaźniki rozwoju gospodarczego wzrosły, a stopa bezrobocia zmniejszyła się.
W grudnia 2021 r. stopa bezrobocia w Poznaniu wyniosła 1,6%.
Poznań jest w grupie miast, które mają szansę najszybciej stać się nowoczesnymi, najlepiej dostosowanymi do zmieniającej się rzeczywistości aglomeracjami w perspektywie kolejnych trzech dekad.
Agencja Fitch nie zmieniła wysokiego ratingu Poznania: A-. To najwyższy możliwy poziom dla polskiego samorządu lokalnego.
Z powodu obostrzeń związanych z pandemią liczba widzów w kinach stałych zmniejszyła się o dwie trzecie.
Z powodu obostrzeń związanych z pandemią, przestawienia i koncerty obejrzało 104,6 tys. osób, o trzy czwarte mniej niż rok wcześniej.
Stacja Poznań Główny obsługuje rocznie 12 mln pasażerów.
Z powodu obostrzeń związanych z pandemią, muzea zwiedziło 149,5 tys. osób, o dwie trzecie mniej niż rok wcześniej.
Działalność bibliotek publicznych została ograniczona z powodu pandemii Sars-Cov2, rozwija się natomiast oferta internetowa.
Szacuje się, że liczba emerytów i rencistów wynosi w Poznaniu około 143 tys. osób, w tym 134 tys. osób stanowią osoby w wieku emerytalnym.
Do końca września w Poznaniu wzrosła liczba firm, zmniejszyła się stopa bezrobocia i wzrosło przeciętne wynagrodzenia brutto.
Centrum Szyfrów Enigma realizuje projekt "Enigma bez barier". Jego celem jest przygotowanie dostępnej oferty edukacyjnej i kulturalnej dla osób z różnych grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Przedstawiciele miast z całego świata spotkali się na Światowym Forum Innowacyjnych Miast zorganizowanym przez chińskie Shenzhen. Poznań reprezentował Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.
Rada Miasta Poznania przyjęła zasady funkcjonowania systemu OK Poznań - Osobista Karta Poznańska. Zapewni on liczne zniżki i vouchery osobom, które rozliczają podatki w Poznaniu.