Nagroda Artystyczna 2011

Kapituła uhonorowała Nagrodą Artystyczną Miasta Poznania Wacława Zimpla za wyjątkowe międzynarodowe osiągnięcia w obszarze współczesnej muzyki jazzowej potwierdzone uznaniem krytyków polskich
i zagranicznych.

Wacław Zimpel jest najmłodszym laureatem Nagrody Artystycznej, ukończył z wyróżnieniem studia w klasie z klarnetu na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Studiował także w Hochschule für Musik und Teather w Hanowerze.

Pomimo tak młodego wieku ma na swoim koncie wiele osiągnięć artystycznych, prowadzi działalność nagraniową, koncertową i kompozytorską. Współpracował z najważniejszymi przedstawicielami polskiej i międzynarodowej awangardy muzycznej m. in. Kenem Vandermarkiem, Bobbym Few, Joe McPhee i innymi. Jego wspólny projekt z Timem Daisym "Four Walls" został uznany płytą roku w 2008 w ankiecie serwisu "Diapazon".

Laureat wydał 4 płyty, ostatnią "The Passion" w roku 2010. Płyta ta jest pierwszą z projektu UNDIVIDED, do jej nagrania został zaproszony Bobby Few- światowa legenda jazzu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej