Nagroda Artystyczna 2012

Kapituła uhonorowała Nagrodą Artystyczną Miasta Poznania 2012 Ilonę Binarsch za wybitne osiągnięcia w dziedzinie projektowania scenografii i kostiumów oraz nieustający wkład w rozwój środowiska artystycznego.

Ilona Binarsch, bezprecedensowa osobowość, zaliczana do grona najbardziej wszechstronnych i aktywnych scenografów oraz kostiumografów w Polsce. Scenografie artystki zdobiły wiele ważnych przestrzeni scenicznych, a zaprojektowane przez nią kostiumy uświetniały występy wielu znanych aktorów teatrów dramatycznych, teatrów lalkowych, teatrów tańca, czy teatrów telewizji oraz oper. Nie można pominąć fantastycznych dokonań Ilony Binarsch w zakresie współpracy z teatrami alternatywnymi, której owocem była m.in. znakomita scenografia i kostiumy do spektaklu "36,6" (Teatr Strefa Ciszy, Poznań), za które Ilona Binarasch została uhonorowana nagrodą Ministra Kultury w X Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Aktualnie artystka pracuje przy polsko-izraelskiej produkcji filmowej "Srebrny lis Felicji T." z Jolantą Dylewską oraz z Pawłem Salą nad jego kolejnym filmem - adaptacją powieści Tomasza Piątka "Heroina".

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej