IV Forum Rozwoju Miast

Czy do tworzenia miasta przyjaznego potrzebne są konkretne kompetencje? Które z nich są kluczowe? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukać będą uczestnicy IV Forum Rozwoju Miast. Wydarzenie zaplanowano na 21-23 października. Zaproszenie do dyskusji przyjęli m.in. specjaliści z Amsterdamu, Berlina, Bilbao, Bolonii, Eindhoven, Jyväskylä, Kopenhagi, Londynu, Oslo, Tallina i Wiednia. W tym roku z powodu ograniczeń związanych z Covid-19 spotkanie z międzynarodowymi prelegentami odbędzie się online.

zdjęcie przedstawia salę konferencyjną na MTP w trakcie konferencji na III Forum Rozwoju Miast - grafika artykułu
Forum Rozwoju Miast w 2019 roku

Międzynarodowa konferencja to okazja do wymiany wiedzy, dobrych praktyk i rozwiązań stosowanych w miastach europejskich. Prelegenci Forum Rozwoju Miast to eksperci, praktycy, pasjonaci i aktywiści działający na rzecz budowania dobrych miast do życia. Wątkiem przewodnim tegorocznego forum jest wizja miasta z bezpiecznymi ulicami i przestrzenią do wspólnego spędzania czasu, a także rola mieszkańców w budowaniu miast zdrowych, odpornych i integrujących lokalną społeczność. Prelegenci spróbują odpowiedzieć na pytanie: czy do tworzenia miasta przyjaznego są potrzebne konkretne kompetencje oraz które z nich są kluczowe? Dodatkowym zagadnieniem będzie bezpieczeństwo energetyczne i zapewnienie mieszkańcom bezpiecznego i trwałego dostępu do energii przy zachowaniu aspektów środowiskowych.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. W tym roku z powodu ograniczeń związanych z Covid-19 wykłady i dyskusje odbędą się online. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny jednak niezbędna jest rejestracja na stronie Forum Rozwoju Miast

sieci społecznościowe