Poznań przystąpi do Światowej Organizacji Współpracy Miast Innowacyjnych

Poznań przystąpi do Światowej Organizacji Współpracy Miast Innowacyjnych - na zaproszenie Shenzhen, chińskiego partnera stolicy Wielkopolski.

Poznań nawiązał relacje partnerskie z Shenzhen w 1993 roku - grafika artykułu
Poznań nawiązał relacje partnerskie z Shenzhen w 1993 roku

W 2021 r.  Shenzhen - partnerskie miasto Poznania - zaprosiło stolicę Wielkopolski do udziału w Światowej Organizacji Współpracy Miast Innowacyjnych (WICCO - World Innovative Cities Cooperation Organisation). To międzynarodowa organizacja pozarządowa non-profit, którą tworzą miasta i organizacje zaangażowane w pogłębianie globalnej współpracy w dziedzinie innowacji. WICCO ma być międzynarodową platformą wymiany doświadczeń, wspierającą rozwój nowoczesnych projektów. Jej członkowie będą mogli m.in. zapoznać się  z najnowocześniejszymi obszarami rozwoju naukowego i technologicznego, uczyć się na podstawie sukcesów i dobrych praktyk innych miast czy nawiązać kontakty z uznanymi organizacjami. 

Poznań nawiązał relacje partnerskie z Shenzhen w 1993 roku. Ich zakres obejmuje gospodarkę, handel, naukę i technikę, edukację, kulturę, ochronę zdrowia i lecznictwo. Shenzhen jest jednym z najlepiej rozwiniętych chińskich ośrodków przemysłowych i naukowo-technicznych, z silnym sektorem nowoczesnych technologii. To trzecie najbogatsze miasto w Chinach i piąte w Azji. Na arenie międzynarodowej współpracuje z 88 miastami i regionami partnerskimi, jest także członkiem organizacji współpracy międzynarodowej, takimi jak m.in. Sieć Miast Kreatywnych UNESCO i UNESCO City of Design.

sieci społecznościowe