Poznań w ON BOARD_Connecting Cities Through Education

W czerwcu kończy się zainaugurowany w 2019 roku projekt edukacyjny "ON BOARD_Connecting Cities Through Education" realizowany w ramach unijnego Programu URBACT III

. - grafika artykułu
.

W czerwcu kończy się zainaugurowany w 2019 roku projekt edukacyjny "ON BOARD_Connecting Cities Through Education" realizowany w ramach unijnego Programu URBACT III, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 2014-2020 - Europejska współpraca terytorialna. Ostatnie międzynarodowe spotkanie odbyło się online 12 maja bieżącego roku, a jego głównym organizatorem był lider projektu - miasto Viladecans w Hiszpanii. Wydarzenie to stanowiło okazję do przedstawienia rezultatów projektu, również osobom niezwiązanym bezpośrednio z tą inicjatywą. W ramach spotkania odbyły się panel wiceburmistrzów oraz okrągły stół osób zaangażowanych w realizację przedsięwzięcia. Zaprezentowano także różne inicjatywy, które zainicjowano w czasie trwania projektu.

Do zakończenia projektu przygotowuje się również Poznań. Członkowie Lokalnej Grupy Urbact spotkali się 17 maja, aby podsumować działania prowadzone na Jeżycach w ramach Innowacyjnej Sieci Edukacyjnej. Podczas spotkania zaprezentowane zostały strona internetowa przedstawiająca doświadczenia wszystkich miast oraz projekt broszury na temat trzech inicjatyw jeżyckich szkół: "Legenda Jeżycka", "PiGo" oraz "Moja Jeżycka Story".

sieci społecznościowe