Poznań w TOP10 najlepszych europejskich miast do pracy zdalnej

Poznań jest w TOP10 najlepszych miast europejskich do pracy zdalnej.

Poznań w rankingu najlepszych europejskich miast do pracy zdalnej - grafika artykułu
Poznań w rankingu najlepszych europejskich miast do pracy zdalnej

Poznań zajął 7. miejsce w Europie w rankingu miast najlepszych do pracy zdalnej opublikowanym przez firmę OVO Network. W rankingu pod uwagę wzięto takie cechy, jak poziom przestępczości, szybkość Internetu, znajomość języka angielskiego wśród mieszkańców miasta, koszty transportu, wynajmu mieszkania,  miesięcznego karnetu na siłownię i przestrzeń pracy wspólnej. W osobnych kategoriach uwzględniano miasta z najlepszym dostępem do morza lub gór.

Wyniki rankingu dla Poznania pokazują bardzo dobrą znajomość języka angielskiego wśród mieszkańców, niski poziom przestępczości w porównaniu do średniej europejskiej, dobry dostęp do Internetu, którego prędkość jest bliska średniej europejskiej. Ceny w polskich miastach są relatywnie niskie w porównaniu do innych krajów europejskich. Powoduje to, że polskie miasta są coraz bardziej atrakcyjne dla obcokrajowców.

W rankingu oceniono 142 miasta europejskie. W TOP10 znalazły  się 4 polskie miasta: Kraków, Łódź, Poznań i Warszawa oraz Wiedeń, Timisoara, Charków, Lwów, Petersburg i Belgrad. W rankingu najniżej zostały ocenione: Neapol, Bilbao i Londyn.

sieci społecznościowe